Vyhľadávanie:

Bojovali o zlato, získali striebro

Bojovali o zlato, získali striebro

V Košiciach sa hokejoví priaznivci zásluhou juniorov HC predsa len dočkali medailí

Hokej
Dvojica trénerov juniorského tímu HC Košice zľava Igor Liba a Milan Staš zo striedačky pozorne sledujú výkony svojich zverencov na ľade.

V nedávno skončenej extraligovej hokejovej sezóne 2004/2005 sa pozornosť hokejových fanúšikov sústredila len na seniorskú súťaž. V nej hokejisti HC Košice obsadili, podobne ako vlani, 4. miesto. Lenže HC Košice, to nie je len mužstvo seniorov, pretože tento náš košický klub vychováva hokejové talenty v mládežníckych družstvách od tých najmladších žiakov v prípravke až po juniorov.

Kým starší dorastenci obsadili v uplynulej sezóne desiatu priečku konečného poradia, na majstrovský titul siahali juniori. Po základnej časti skončili na 2. mieste a postupne sa v sérii play off zápasov prebojovali až do finále. V súboji s Trenčínom chceli presláviť v tejto sezóne klub i mesto Košice a získať majstrovský titul. V poslednom zápase sa im to však nepodarilo.

Bližšie o tom hovorí jeden z dvojice trénerov juniorského celku HC Košice Milan Staš: "Spolu s mojím kolegom na trénerskej lavičke Igorom Libom sme verili, že naši zverenci titul získajú. Vo finálovej sérii sme najprv prehrali v Trenčíne 1:4, potom však naši chlapci doma zvíťazili 5:1, ale v rozhodujúcom treťom zápase opäť v Trenčíne sme podľahli domácemu tímu 1:5. V tomto treťom stretnutí sme nezachytili nástup domácich, keď už v sedemnástej sekunde prekonali nášho brankára a v polovici úvodnej tretiny sme inkasovali druhý gól. Strelecky sme sa presadili dosť neskoro, až za nepriaznivého stavu 0:4, a to na zvrat v zápase už nestačilo. Škoda, lebo v tejto sezóne sme si verili a najmä po druhom finálovom zápase u nás doma, ktorý sme vyhrali 5:1, sme si mysleli, že sme lepší a prehrať nemôžeme. Stalo sa, na ceste za zlatom sme neurobili ten posledný krok a tak sme sa museli uspokojiť iba so striebrom."

Košičania ako druhí v tabuľke po základnej časti začali štvrťfinálové súboje play off so siedmym Zvolenom. V play off sa hralo na dva víťazné zápasy a tak po víťazstvách nad Zvolenom doma 2:1 a na ľade súpera 5:3 postúpili zverenci trénerov M. Staša a I. Libu do semifinále, kde sa stretli s Popradom. S Podtatrancami naši juniori doma prehrali v prvom zápase 1:2, pod Tatrami však vyhrali 5:4 v predĺžení a v treťom stretnutí opäť doma zdolali svojho súpera 5:3 a ocitli sa vo finále.

V boji o titul sa stretli už so spomínaným Trenčínom a obidve mužstvá juniorov suplovali v tejto extraligovej sezóne neúčasť vo finálovej sérii mužstvá seniorov, ktoré sa do finále neprebojovali. V košickom juniorskom tíme boli najmä vo finálových stretnutiach oporami hráči, ktorí aj v tejto sezóne zbierali skúsenosti v extralige seniorov, a to Jenčík, Bulík, Dravecký, ale aj Bodnár, Marcinko či Bartánus. Okrem nich sa však o zisk strieborných medailí zaslúžili tí, ktorí najčastejšie dostávali ako hráči zo základného kádra príležitosť na ľade v priebehu celej sezóny. Sú to brankári Pec, Medvedík a Kotlár, obrancovia Bakšay, Takáč, Smerek, Chmelo, Mazúch, Gajdoš, Jašek a Kramár, ako aj útočníci Segľa, Leitner, Majerník, Zagyi, R. Liba, Turlík, Tkáč, Dzurik, Klimek, Farkaš a Suja.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...