Vyhľadávanie:

Bondra v Košiciach

Bondra v Košiciach

Bondra
Peter Bondra

V pondelok pricestoval do Košíc na pozvanie prezidenta HC Košice Ľubomíra Vemeho a viceprezidenta klubu HC i U. S. Steel Košice pre strategické implementácie Antona Juru slovenský hokejový reprezentant, dlhoročný hráč Washingtonu Capitals a v uplynulej sezóne aj hráč Ottawa Senators Peter Bondra. Predpokladali sme, že na ich spoločnom obede bol témou ich rozhovoru hokej. Bližšie informácie nám po obede poskytol sám P. Bondra:

"Hovorili sme o všetkom, ale na ničom konkrétnom sme sa nedohodli," rozhovoril sa náš hosť a pokračoval: "Žiadne sľuby či záväzné dohody sme si nedávali. Debatovali sme o mojej morálnej podpore dostavby zimného štadióna. Pamätám sa na starý zimák. Hokejovo som tu rástol, prežil krásne obdobie pred rokmi. Rád spomínam na krásne chvíle a fantastickú atmosféru, ktorú som zažil na starom štadióne. Už počas rozcvičovania to v hľadisku vrelo a to dodávalo každému hráčovi silu, energiu i chuť do hry. Viem, že Košičania majú odvtedy neustále veľký záujem o hokej."

· Takže prišli ste pomôcť dostavať zimný štadión?
"To nie, ale ako ma spomínaní páni informovali, v Košiciach je veľká vôľa a ochota tento hokejový stánok dokončiť. Že ako, to ja presne neviem, ale chystajú sa rôzne účinné kroky k tomuto cieľu zo strany vedenia košického hokejového klubu. Ja sa budem snažiť nejakou cestou tiež pomôcť, aby sa štadión dostaval."

· Prispeli by ste aj vy osobne na dostavbu?
"Hovorili sme aj o takýchto plánoch, aby som sa tiež v tom angažoval. Ísť sám do toho, na to si netrúfam. Ale možno by som prispel, prečo nie? Ale záujem by mal byť v prvom rade zo strany domácich. Či už jednotlivcov, alebo prosperujúcich firiem, ktoré by si mohli kúpiť lóžu a byť súčasťou projektu. Poznám dosť vplyvných ľudí aj v Amerike, možno že pomôže aj moja lobby. Ale myslím si, že to v Košiciach zvládnu."

· Dostali ste od svojich hostiteľov ponuku hrať za Košice?
"Funkcionári HC Košice mi možnosť pripojiť sa ku košickému tímu navrhli. I ja si viem predstaviť opäť obliecť košický dres. No nič konkrétne som im nesľúbil. Momentálne sa pripravujem na Svetový pohár. Na budúci týždeň chcem začať s tréningom na ľade v Poprade, kde momentálne bývam. Stále dúfam, že sa sezóna v NHL začne a kde budem hrať v budúcej sezóne, o tom ešte nerozmýšľam."

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...