Vyhľadávanie:

Britské centrum v Košiciach

Britské centrum v Košiciach

Ďalšie možnosti pre študentov a lektorov anglického jazyka

Študenti, ale aj lektori a všetci tí, ktorí študujú alebo učia anglický jazyk, majú ďalšiu skvelú príležitosť ako sa dostať ku kvalitnej literatúre vydávanej v tomto jazyku. V piatok minulého týždňa v Štátnej vedeckej knižnici otvorili Britské centrum, po Bratislave a Banskej Bystrici tretie na Slovensku. V krátkom čase by ďalšie centrum mali otvoriť aj v neďalekom Prešove. Spolu s InfoUSA centrom, ktoré si už našlo svojich stálych návštevníkov a okrem výpožičky kníh organizuje aj rôzne besedy v anglickom jazyku a premieta americké a anglické filmy v originálnom jazyku, bude slúžiť všetkým milovníkom anglickej literatúry rôznych vekových kategórií nielen z Košíc, ale aj regiónu.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnila veľvyslankyňa Spojeného kráľovstva na Slovensku Judith Anne Macgregor, primátor mesta Košice František Knapík, riaditeľ ŠVK v Košiciach Ján Gašpar, predstavitelia Ministerstva kultúry SR a VÚC, spoločenského a ekonomického života regiónu a mesta Košice a riaditelia kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií. Veľvyslankyňa Spojeného kráľovstva vyjadrila úprimnú radosť nad otvorením Britského centra v Košiciach. "Všetkým záujemcom košické Britské centrum poskytne najmodernejšie študijné materiály v oblasti vyučovania anglického jazyka, knihy a materiály, ktoré sprostredkujú informácie o súčasnej Veľkej Británii. V Košiciach budeme organizovať workshopy a programy pre rôzne čitateľské skupiny, pre učiteľov a diskusie s autormi kníh, tiež výstavy. Poslaním centra bude rozvíjať vzťahy a porozumenie medzi ľuďmi v Spojenom kráľovstve a na Slovensku a budovať dlhodobé väzby v oblasti kultúry, umenia, vedy a vzdelania. Košice sú nádherné mesto, cítim sa tu veľmi dobre. Ľudia sú tu veľmi príjemní, vzdelaní, mnohí zo Slovenska našli svoje uplatnenie aj v Spojenom kráľovstve. Počas návštevy Košíc som sa stretla na rokovaní aj s primátorom mesta, kde sme sa rozprávali o možnostiach obchodnej spolupráce medzi našou krajinou a východoslovenským regiónom."

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...