Vyhľadávanie:

To najlepšie príde aj do Košíc

To najlepšie príde aj do Košíc

V Bratislave sa začal EKOTOPFILM 2006, spoločnosť U. S. Steel Košice je generálnym partnerom

V pondelok 23. októbra 2006 sa v hotelovom komplexe Tatra v Bratislave začal XXXIII. ročník Medzinárodného festivalu odborných filmov s environmentálnou problematikou EKOTOPFILM 2006, ktorého generálnym partnerom je už po šiestykrát spoločnosť U. S. Steel Košice. Na slávnostnom otvorení festivalu sa zišiel celý rad významných osobností spoločenského, kultúrneho a hospodárskeho života zo Slovenska, ale aj ďalší zahraniční hostia. Spoločnosť U. S. Steel reprezentovali prezident David H. Lohr, viceprezident pre výrobu Richard Veitch a generálny manažér pre environment Tibor Duchonovič.

"Ekotopfilm sa zameriava na všetky odvetvia priemyselných, hospodárskych i humánnych aktivít človeka s dôrazom na trvalo udržateľný rozvoj," informuje generálny riaditeľ festivalu Pavol Lím.

"Poskytuje informácie o tom, ako sa vyvíja ľudská civilizácia. Súčasne chce upozorniť na zodpovednosť, ktorú má každý z nás bez ohľadu na to, aké miesto v spoločnosti zastáva. Ide o zodpovednosť za to, aký svet je a aký bude. Naša planéta nie je naším majetkom. Zdedili sme ju po našich predkoch a našou povinnosťou je odovzdať ju nasledujúcim generáciám. A toto sa musíme naučiť nielen my, ale aj naše deti a mládež, ktorú vychovávame."

Vďaka kreditu a povesti, ktoré festival má, sa v tomto roku podarilo na prehliadke zhromaždiť to najlepšie nielen z domácej produkcie, ale najmä zo svetovej tvorby. Z 215 filmov z rôznych krajín - Českej republiky, USA, Nemecka, Indie, Austrálie, Číny, Kanady a iných postúpilo do súťaže na základe rozhodnutia výberovej komisie 114 snímkov. O tom, ktorý z nich získa Grand Prix Ekotopfilm 2006, rozhodne tento týždeň medzinárodná porota, ktorej predsedá Bruce Bucklin z USA. Prestížnu cenu v kategórii populárno-vedeckých filmov udelí aj generálny partner festivalu - spoločnosť U. S. Steel Košice.

Podujatie, ktoré potrvá do piatku 27. októbra 2006 bude pokračovať prehliadkami víťazných filmov v Košiciach v dňoch od 7. do 9. novembra 2006, potom sa presunie do hlavného mesta Českej republiky - Prahy. Podrobnejšie informácie z priebehu podujatia, ako aj programe v Košiciach, prinesieme v budúcom vydaní Ocele východu.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...