KONTAKT  |    _eng _sk

Brunclík oslávil životné jubileum
           



Pridané: 20.07.2016
Autor: -rd-
Kategória: 15/2016

V stredu 6. júla oslávil Bedřich Brunclík okrúhlych sedemdesiat rokov. K jubileu mu osobne zablahoželal aj prezident HC Košice Juraj Mondík, ktorý dlhoročnej opore klubu odovzdal pamätný dres s číslom 70 a ďakovnú plaketu.

Bedřich Brunclík prišiel do metropoly východu z pražskej Slavie pred päťdesiatjeden rokmi. V košickom drese odohral šestnásť sezón a v 587 zápasoch strelil 237 gólov. S národným tímom Československa získal na majstrovstvách sveta v roku 1971 strieborné medaily a zároveň titul majstra Európy. Za reprezentáciu odohral spolu 21 zápasov.

Košiciam ostal verný aj po skončení hráčskej kariéry. Najprv v pozícii trénera koučoval seniorské „áčko“ a neskôr sa venoval mládežníckym kategóriám. Trénerskú činnosť ukončil len nedávno pred dovŕšením sedemdesiatich rokov.

„Ohliadnutím sa dozadu môžem povedať, že som splnil, čo som v živote chcel. Dokonca môžem povedať, že je to ešte lepšie, než som niekedy predpokladal, že to v sedemdesiatke skončí. Som vďačný za krásne darčeky. Špeciálne miesto na dres a plaketu doma nemám, ale určite to starostlivo uschovám a bude to pekný darček aj pre vnúčatá, ktorým rád ukážem, čo dedo dokázal,” uviedol pre webovú stránku HC Košice čerstvý sedemdesiatnik.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu