Vyhľadávanie:

Brunclík oslávil životné jubileum

Brunclík oslávil životné jubileum

V stredu 6. júla oslávil Bedřich Brunclík okrúhlych sedemdesiat rokov. K jubileu mu osobne zablahoželal aj prezident HC Košice Juraj Mondík, ktorý dlhoročnej opore klubu odovzdal pamätný dres s číslom 70 a ďakovnú plaketu.

Bedřich Brunclík prišiel do metropoly východu z pražskej Slavie pred päťdesiatjeden rokmi. V košickom drese odohral šestnásť sezón a v 587 zápasoch strelil 237 gólov. S národným tímom Československa získal na majstrovstvách sveta v roku 1971 strieborné medaily a zároveň titul majstra Európy. Za reprezentáciu odohral spolu 21 zápasov.

Košiciam ostal verný aj po skončení hráčskej kariéry. Najprv v pozícii trénera koučoval seniorské „áčko“ a neskôr sa venoval mládežníckym kategóriám. Trénerskú činnosť ukončil len nedávno pred dovŕšením sedemdesiatich rokov.

„Ohliadnutím sa dozadu môžem povedať, že som splnil, čo som v živote chcel. Dokonca môžem povedať, že je to ešte lepšie, než som niekedy predpokladal, že to v sedemdesiatke skončí. Som vďačný za krásne darčeky. Špeciálne miesto na dres a plaketu doma nemám, ale určite to starostlivo uschovám a bude to pekný darček aj pre vnúčatá, ktorým rád ukážem, čo dedo dokázal,” uviedol pre webovú stránku HC Košice čerstvý sedemdesiatnik.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...