KONTAKT  |    _eng _sk

Brunclík oslávil životné jubileum
           Pridané: 20.07.2016
Autor: -rd-
Kategória: 15/2016

V stredu 6. júla oslávil Bedřich Brunclík okrúhlych sedemdesiat rokov. K jubileu mu osobne zablahoželal aj prezident HC Košice Juraj Mondík, ktorý dlhoročnej opore klubu odovzdal pamätný dres s číslom 70 a ďakovnú plaketu.

Bedřich Brunclík prišiel do metropoly východu z pražskej Slavie pred päťdesiatjeden rokmi. V košickom drese odohral šestnásť sezón a v 587 zápasoch strelil 237 gólov. S národným tímom Československa získal na majstrovstvách sveta v roku 1971 strieborné medaily a zároveň titul majstra Európy. Za reprezentáciu odohral spolu 21 zápasov.

Košiciam ostal verný aj po skončení hráčskej kariéry. Najprv v pozícii trénera koučoval seniorské „áčko“ a neskôr sa venoval mládežníckym kategóriám. Trénerskú činnosť ukončil len nedávno pred dovŕšením sedemdesiatich rokov.

„Ohliadnutím sa dozadu môžem povedať, že som splnil, čo som v živote chcel. Dokonca môžem povedať, že je to ešte lepšie, než som niekedy predpokladal, že to v sedemdesiatke skončí. Som vďačný za krásne darčeky. Špeciálne miesto na dres a plaketu doma nemám, ale určite to starostlivo uschovám a bude to pekný darček aj pre vnúčatá, ktorým rád ukážem, čo dedo dokázal,” uviedol pre webovú stránku HC Košice čerstvý sedemdesiatnik.

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...