KONTAKT  |    _eng _sk

Bude domáce prostredie nevýhodou?
           Pridané: 14.03.2019
Autor: -arp-
Kategória: 03/2019

Začala sa vyraďovacia časť hokejovej Tipsport ligy

Po 55 odohratých kolách základnej časti sa začala vyraďovacia fáza najvyššej hokejovej súťaže. Víťazmi základnej časti sa stali obhajcovia titulu - hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica so ziskom 115 bodov, na druhom mieste skončili Zvolenčania, ktorí majú o štyri body menej, o jeden bod za nimi skončili Nitrania. Do play-off Košičania postúpili zo štvrtého miesta, piaty skončili Popradčania pred hokejistami Trenčína. V sezóne 2018/2019 sa upravil formát vyraďovacej časti o titul. Pred štvrťfinále sa hrala kvalifikácia, v ktorej sa predstavili siedmy až desiaty tím po základnej časti.

Do predkola vyraďovacej časti sa prebojovali Nové Zámky na siedmej pozícii, Miškovec na ôsmom stupienku, Budapešť na deviatom a Detva na desiatom mieste. Prekvapivo do štvrťfinále sa dostali tímy z nižších priečok - „medvede“ z Budapešti a hráči Detvy. Sezóna sa skončila pre Liptovský Mikuláš, ktorý skončil jedenásty.

V baráži budú bojovať dvanásty Žilinčania, čaká ich séria na štyri víťazstvá s víťazom play-off St. Nicolaus I. ligy.

Košickým hokejistom záver základnej časti nevyšiel podľa predstáv, klesli až na štvrtú priečku a čaká ich súper z Popradu, s ktorým v tejto sezóne prehrali tri z piatich vzájomných duelov. Paradoxom je, že vo východniarskych derby zápasoch sa vždy z víťazstva tešilo hosťujúce mužstvo.

Pred úvodnými zápasmi košických hokejistov (pozn. uzávierka novín je pred play-off) sme sa opýtali prezidenta HC Košice Júliusa Langa na šance oceliarov na ďalší postup. „Ťažko povedať, čo je dobrá pozícia pred play-off. Vidíme to na výsledkoch kvalifikácie o siedme a ôsme miesto, keď sa zrodili prekvapivé výsledky. Každý odborník hovorí, že play-off je nová súťaž, špekulovať s pozíciou je nebezpečné. Poprad je dobrý súper, s ktorým máme reálnu šancu na postup. Je zaujímavé, že domáce prostredie bolo celú sezónu pre HC Košice nevýhodou. Vonku sme hrali najlepšie z celej ligy. Máme dobre vyskladané a silné mužstvo, sme pripravení lepšie ako minulú sezónu. V pondelok sú pripravení nastúpiť všetci hráči, vrátane Ladislava Nagya a Marcela Haščáka.“

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá