Vyhľadávanie:

Zelený zákal nebolí, ale môže viesť až k slepote

Zelený zákal nebolí, ale môže viesť až k slepote

Svetový týždeň boja proti glaukómu - zelenému zákalu (11. – 18. 3.) si Nemocnica Košice-Šaca pripomína v tomto roku bezplatným vyšetrením vnútroočného tlaku na všetkých svojich pracoviskách.

Zelený zákal nebolí, a preto v počiatočnom štádiu pacient nepociťuje žiadne ťažkosti a ani zmeny vo videní. Ale môže viesť až k slepote, a to hlavne vtedy, keď je neskoro diagnostikovaný. „Zelený zákal môže prebiehať bez zjavných prejavov, často môže byť diagnostikovaný náhodne pri preventívnom vyšetrení. Inokedy sa môže prejavovať bolesťou hlavy v čelovej a spánkovej oblasti alebo pociťovaním tlaku za okom. Glaukóm sa môže prejaviť aj prudkou záchvatovitou bolesťou hlavy a oka, ktorá je sprevádzaná zhoršením videnia. V medicínskom slovníku sa tomuto prejavu hovorí glaukómový záchvat,“ vysvetľuje MUDr. Lucia Krnáčová, očná lekárka z Nemocnice Košice-Šaca. Ochorenie je sprevádzané vyššími hodnotami očného tlaku, ktorý vedie k poškodeniu zrakového nervu, zmenám v periférnom videní a v konečnom štádiu, ak nie je liečený, alebo je liečený nedostatočne, až k slepote. Prevenciou môže byť pravidelná preventívna prehliadka na očnom oddelení.

Nemocnica Šaca každoročne pri príležitosti Svetového týždňa boja proti glaukómu meria vnútroočný tlak a upozorňuje na toto očné ochorenie. Tento rok meranie prebehlo už v dvoch ambulanciách, dnes, 13. 3., od 9:00 do 12:00 vám očný tlak zmerajú v poliklinike vo Vstupnom areáli USSK.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...