Vyhľadávanie:

Cena primátora M. Fedorovovi a A. Jurovi

Cena primátora M. Fedorovovi a A. Jurovi

Oslavy Dňa mesta Košice vyvrcholili slávnostným ceremoniálom pred historickou radnicou

Oslavy Dňa mesta Košice vyvrcholili v nedeľu 7. mája 2006 pred historickou radnicou slávnosťou odovzdávania Ceny mesta a Ceny primátora osobnostiam - jednotlivcom i kolektívom, ktorí sa pričiňujú o dobré meno mesta. Medzi bezmála tridsiatimi ocenenými mala svojich reprezentantov i spoločnosť U. S. Steel Košice. Cenu primátora mesta prevzali z rúk Františka Knapíka bývalý riaditeľ divízneho závodu Koksovňa Milan Fedorov a výkonný viceprezident pre strategické implementácie Anton Jura.

Milan Fedorov je od 1. januára tohto roku starobným dôchodcom, železiarom bol však dlhé roky. Celý svoj profesionálny život spojil s Koksovňou. "Robil som všetko, od robotníka po riaditeľa," zhrnie jednou vetou svoju takmer štyridsaťročnú prácu v železiarňach. "Dnes hovorím o sebe, že som Košičanom žijúcim na vidieku. Takmer všetok čas venujem zveľaďovaniu chalupy a záhrady a rád som so svojimi vnúčatami."

Pre firmu bolo jeho pôsobenie v oceliarskej spoločnosti prínosom. Ako vedúci prevádzky sa pričinil najmä o modernizáciu vykládky uhlia. Ako námestník riaditeľa divízneho závodu mal na starosti viaceré významné investičné akcie v prevádzke Chémia. V pozícii riaditeľa Koksovne presadil finančne náročné projekty zamerané na ekologizáciu výroby v divíznom závode - suché odprášenie plynov pri vytláčaní koksu, bezemisné plnenie koksárenských komôr a hermetizáciu prevádzky. Jeho odborné znalosti a skúsenosti vysoko hodnotili aj kolegovia z amerických prevádzok U. S. Steel Corporation. Cenu primátora získal za dlhoročné výsledky pri výrobe koksu, za reprezentáciu schopností košických hutníkov na Slovensku i v zahraničí a tiež za implementáciu technológií šetrných k životnému prostrediu.

Výkonný viceprezident pre strategické implementácie Anton Jura prevzal Cenu primátora za úsilie venované rekonštrukcii Steel Arény. V košických železiarňach pracuje od roku 1987, po tom, čo absolvoval Hutnícku fakultu VŠT v Košiciach. Je dlhoročným členom Predstavenstva Zväzu hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR. Od roku 2003 zastáva post prezidenta tohto zväzu. Zároveň je prezidentom Republikovej únie zamestnávateľov, ktorá je najväčšou zamestnávateľskou organizáciou na Slovensku združujúcou vyše 1300 spoločností z rôznych odvetví slovenskej ekonomiky. Do tejto funkcie zvolili Antona Juru v roku 2004 a opätovne v apríli 2006. Od roku 2002 je viceprezidentom HC Košice, s.r.o. a zastáva tiež funkciu viceprezidenta OZ Košická aréna. Finančnú odmenu spojenú s udelením ceny venoval Anton Jura Detskému domovu v Spišskom Štiavniku.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...