KONTAKT  |    _eng _sk

Cena za Dobrú prax
           Pridané: 25.10.2010
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 22/2010

Tohtoročný Európsky týždeň bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, ktorý sa začal 25. októbra a počas ktorého sa vo viac ako tridsiatich krajinách v Európe konajú konferencie, výstavy a odborné školenia organizované Európskou agentúrou pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (EU-OSHA) je zameraný na bezpečnosť v údržbe. Cieľom týchto podujatí je zvýšiť informovanosť o dôležitosti bezpečnosti pre údržbu.

V pondelok sa uskutočnila v Košiciach tlačová konferencia, na ktorej Národný inšpektorát práce prezentoval aktivity na zlepšenie bezpečnosti v údržbe, ktoré sa realizovali a realizujú počas dvojročnej kampane v SR. Na stretnutí sa zúčastnili aj víťazi národného kola európskej súťaže Dobrá prax zameranej na bezpečnosť v údržbe. Vo dvojici najúspešnejších sa ocitla aj spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o., konkrétne príspevok Pavla Vaščáka (prvý zľava), riaditeľa pre bezpečnosť práce valcovní a finálnej výroby, na tému Denník predáka. Príspevok sa bude uchádzať o umiestnenie aj v medzinárodnom kole európskej súťaže.

Národnú cenu na podujatí od generálnej riaditeľky Národného inšpektorátu práce Jany Popovičovej prevzal zástupca generálneho manažéra USSK pre bezpečnosť a hygienu Róbert Meitner.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu