Vyhľadávanie:

Čo čaká vytrvalcov

Čo čaká vytrvalcov

Tohtoročná súťaž Východoslovenská veľká cena vytrvalcov (v skratke VVCV) má za sebou už päť pretekov zo šestnástich, ktoré sú v roku 2006 zaradené do súťaže. Vo februári to bol Zimný beh Olšavskou dolinou v Blažiciach, v marci Furčianský maratón v Košiciach a začiatkom apríla Beh Hornádskou dolinou v Kysaku. V apríli sa uskutočnili štvrté preteky, a to Podvihorlatský maratón v Michalovciach a v sobotu 7. mája sa po piaty raz vytrvalci stretli v Slovenskej Kajni na behu Kajňanská desiatka.

V programe Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov sa v tomto roku uskutočnia tieto ďalšie preteky: 20. mája Kúpeľná trinástka v Bardejove, 3. júna Starostovská desiatka v Hôrke, 11. júna Valalický polmaratón vo Valalikoch, 24. júna polmaratón Košice - Seňa, 2. júla Imunská pätnástka v Šarišských Michaľanoch, 9. júla Malý štrbský maratón na 31 km v Štrbe, 15. júla Hámorská dvadsiatka v Remetských Hámroch, 6. augusta Klokočovská päťka v Klokočove, 17. septembra Dvadsať mierových kilometrov okolo Spišského hradu v Spišskom Podhradí, 1. októbra MMM v Košiciach a 29. októbra Žipovská desiatka v Nižnom Žipove. Keby sa niektoré z týchto pretekov neuskutočnili, náhradnými pretekmi budú 17. júna Dopravárska desiatka v Košiciach a 9. septembra Beh Kapušanskou pláňavou vo Veľkých Kapušanoch.

Do tejto súťaže sa pretekári nemuseli prihlasovať, ale účastníkom Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov 2006 sa stáva každý bežec, ktorý absolvuje aspoň jedny preteky z uvedených šestnástich. Do hodnotenia budú koncom roka zaradení len tí vytrvalci, ktorí absolvovali minimálne 6 pretekov VVCV. Do konečného vyhodnotenia sa však v prípade absolvovania viacerých než 6 pretekov započíta maximálne len 6 pretekov, na ktorých dosiahol pretekár najviac bodov. Tento súčet sa ešte zvýši o 5 bodov za každé absolvované preteky zo šestnástich. Ocenení budú prví traja z každej vekovej kategórie seniorov a najlepší junior a juniorka (ročníky narodenia 1987-1988). Muži sú rozdelení do štyroch vekových kategórií a to M-A od 20 do 39 rokov, M-B 40-49 roční, M-C 50-59 roční a M-D 60 a viac rokov. Ženy majú len jednu kategóriu (narodené 1986 a staršie).

V uplynulom roku sa víťazmi jednotlivých vekových kategórií stali u mužov do 39 rokov Pástor, do 49 rokov Tomeček, do 59 rokov Polák a nad 60 rokov Juhász. Medzi ženami zvíťazila Bílla, u juniorov Urban a z junioriek Berešová.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...