Vyhľadávanie:

Čo sa vyrába v železiarňach? Darčeky!

Čo sa vyrába v železiarňach? Darčeky!

V sobotu sme vďaka všetkým kolegom, ktorí sa zapojili do projektu Stromček prianí a kúpili vianočný darček pre deti, priniesli veľkú radosť a nadšenie do dvoch detských domovov. Prvou zastávkou bol Detský domov sv. Klementa Hofbauera v Podolínci. Netrpezlivo nás tam čakalo takmer 50 detí.

 

  

Rozdávaniu darčekov predchádzal krásny vianočný program plný pesničiek a vinšov, ktorý si deti pripravili špeciálne na túto príležitosť.

Samotné odovzdávanie darčekov začal Ján Bača otázkou: „Deti, viete, čo sa vyrába v železiarňach?“ Po dvoch – troch sekundách ticha sa zrazu ozvalo: „Darčeky!“

Nesmiete sa našim deťom čudovať, že reagujú takto“ smial sa riaditeľ Štefan Straka a dodal: „Pomáhate nám od roku 2006 a naše deti si s vašou spoločnosťou spájajú všetko dobré a krásne. Sú to vianočné darčeky, ale aj desiatky nádherných podujatí, na ktoré ste nás pozývali, alebo ktoré ste organizovali iba pre nás – športové dni, výlety, naša každoročná účasť na MMM, Košických Benátkach... Ďakujem za všetko v mene našich detí,  vďaka vám majú krásne zážitky.“

  

Darčeky deťom odovzdávala manželka viceprezidenta Marcela Novosada, Vierka Novosadová.

  

Pomáhal jej pritom náš kolega z pozinkovne Vladimír Adamčo, ktorý niekoľko darčekov kúpil a hlavne nám dva dni, v rámci svojho voľna, pomáhal s ich balením.

Deti z Podolínca sa venujú rôznym športovým aktivitám, preto medzi darčekmi prevažovali kopačky, korčule, lopty, hokejky, kolobežky...

Ich radosť si pozrite v galérii:
 

 

Popoludní sme navštívili Centrum pre deti a rodiny Košice Uralská.

  

Aj tam sa stretnutie začalo pestrým programom, v ktorom sa striedali hudobné a spevácke vystúpenia s recitáciou.

  

Keď prišiel rad na darčeky, napätie bolo veľké. Každé dieťa svoj vytúžený darček dostalo. Aj tu prevládali športové darčeky – kolieskové korčule, kolobežky, teplákové súpravy, ale deti si priali a dostali aj školské tašky, smart hodinky, bábiky alebo hračky.

„Ďakujeme za vašu pozornosť a pomoc. Ďakujeme zamestnancom za darčeky.  Nielen že potešili deti, ale im aj takýmto spôsobom ukázali, že je normálne a krásne dávať si darčeky, obdarúvať sa navzájom,“ povedala riaditeľka Jana Funderáková.

Ako sa z darčekov tešili deti na Uralskej si môžete pozrieť v galérii:

Foto: Ján Kisucký

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...