Vyhľadávanie:

Darčeky z Podolínca

Darčeky z Podolínca

Deti z detského domova mysleli na železiarov aj v tomto roku

O šikovnosti detí z Detského domova Sv. Klementa Hofbauera v Podolínci sme sa mohli presvedčiť už vlani, keď svojimi drevenými anjelikmi vyzdobili stromčeky prianí. Aj v tomto roku nás potešia vianočnými ozdobami, ktoré vyčarovali vo svojich dielňach. Minulý týždeň k nám "priplávali" rybky z textilu s gombíkovými očami, nechýbajú drevení anjelici, inšpirujúco pôsobia kvety z čierneho korenia nalepené na stužkách, či pomaranče - stromčeky, v ktorých sú pozapichované klinčeky. A tá vôňa ...

Domov má kapacitu pre 68 detí, teraz ich tam žije 66 v šiestich rodinných bunkách. Stará sa o ne trinásť gazdín a pätnásť vychovávateľov. Aj keď deti nie je ľahké upútať, až na šesť sú všetky mentálne postihnuté, možno však s nimi pracovať a dosahovať pri tom dobré výsledky. Chce to len trpezlivosť a odbornosť vychovávateľov. Práve tvorivé dielne, ktoré sú priamo v suteréne domova, sú na to ideálnym miestom.

Detský domov v Podolínci obdarovala U. S. Steel Košice v predminulom roku. Oceliarsku spoločnosť a dobrých ľudí v nej si pamätajú a odvtedy pre nich na Vianoce vyrábajú malé darčeky. Tie, ktoré pripravovali počas uplynulých dvoch mesiacov, sa dostali do vianočného stánku na Hlavnej a za symbolický príspevok do zbierky môžu byť vaše. Vyzbierané peniaze poputujú k neziskovým organizáciám, ktoré budú prezentovať svoju činnosť práve vo vianočnom stánku U. S. Steel Košice.

Ďalšie články

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...