KONTAKT  |    _eng _sk

Darčeky z Podolínca
           Pridané: 15.12.2008
Autor: Kristína ZÁTHURECZKÁ
Kategória: 50/2008

Deti z detského domova mysleli na železiarov aj v tomto roku

O šikovnosti detí z Detského domova Sv. Klementa Hofbauera v Podolínci sme sa mohli presvedčiť už vlani, keď svojimi drevenými anjelikmi vyzdobili stromčeky prianí. Aj v tomto roku nás potešia vianočnými ozdobami, ktoré vyčarovali vo svojich dielňach. Minulý týždeň k nám "priplávali" rybky z textilu s gombíkovými očami, nechýbajú drevení anjelici, inšpirujúco pôsobia kvety z čierneho korenia nalepené na stužkách, či pomaranče - stromčeky, v ktorých sú pozapichované klinčeky. A tá vôňa ...

Domov má kapacitu pre 68 detí, teraz ich tam žije 66 v šiestich rodinných bunkách. Stará sa o ne trinásť gazdín a pätnásť vychovávateľov. Aj keď deti nie je ľahké upútať, až na šesť sú všetky mentálne postihnuté, možno však s nimi pracovať a dosahovať pri tom dobré výsledky. Chce to len trpezlivosť a odbornosť vychovávateľov. Práve tvorivé dielne, ktoré sú priamo v suteréne domova, sú na to ideálnym miestom.

Detský domov v Podolínci obdarovala U. S. Steel Košice v predminulom roku. Oceliarsku spoločnosť a dobrých ľudí v nej si pamätajú a odvtedy pre nich na Vianoce vyrábajú malé darčeky. Tie, ktoré pripravovali počas uplynulých dvoch mesiacov, sa dostali do vianočného stánku na Hlavnej a za symbolický príspevok do zbierky môžu byť vaše. Vyzbierané peniaze poputujú k neziskovým organizáciám, ktoré budú prezentovať svoju činnosť práve vo vianočnom stánku U. S. Steel Košice.

Empty

ODPORÚČAME

02.08.2019
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2019
19.07.2019
Konáme v záujme zachovania našej konkurencieschopnosti
10.07.2019
Hutnícky priemysel čelí kritickým úskaliam
19.06.2019
U. S. Steel Košice odstavuje vysokú pec č. 2