Vyhľadávanie:

Dejiny hutníctva na Slovensku

Dejiny hutníctva na Slovensku

ZHŤPaG SR vydal ďalšiu odbornú publikáciu

Dejiny hutníctva na Slovensku v súhrnnej podobe spracúva publikácia s rovnomenným názvom, ktorú počas osláv Dňa baníkov, geológov, hutníkov a naftárov v Banskej Štiavnici slávnostne uviedli do života. Slovensko - anglickú publikáciu kolektívu autorov, ktorá zachytáva dejiny slovenského hutníctva od prvých historických správ až do začiatku 21. storočia, zostavili Prof. Ing. Juraj Schmiedl, DrSc. a Ing. Luboš Weigner, CSc. Dielo, rovnako ako pred dvomi rokmi Zlatú knihu baníctva na Slovensku, vydal Zväz hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR za finančnej podpory USSK.

"Vydanie publikácie sprístupňuje záujemcom súhrnné dejiny hutníctva na Slovensku a verím, že prispeje k zachovaniu histórie spracovania kovov na našom území," povedal pri prijatí publikácie do stavu baníckeho a hutníckeho Anton Jura, prezident ZHŤPaG SR. Aktu, ktorý sprevádzalo poklopkanie knihy, takzvaným fokošom, ktorý používal v minulosti banícky majster na prevzatie vykonanej práce, bol priamym účastníkom aj minister hospodárstva SR Ľubomír Jahnátek.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...