KONTAKT  |    _eng _sk

Deň plný zážitkov
           Pridané: 16.8.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ, Foto: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 33/2004

Dievčatá z Detského domova v Dobšinej pozvala Phyllis Navettová na výlet do Košíc

Salón
Z kozmetického salónu sa tínedžerkám veľmi nechcelo. Veď ktorá z nich by nechcela vyzerať dobre a páčiť sa?

Na sedem nič netušiacich dievčeniec z Detského domova v Dobšinej čakalo v stredu minulého týždňa, počas návštevy Košíc, na ktorú ich pozvala manželka prezidenta U. S. Steel Košice Phyllis Navettová, milé prekvapenie. Až po príchode do nášho mesta a spoločnom zvítaní pri fontáne na Hlavnej ulici sa totiž dozvedeli, aký program je pre ne pripravený. Návšteva kozmetického salónu spojená s prednáškou o tom, ako sa starať o pleť a vlasy, pizzéria a hodinka s temperamentným učiteľom salsy Miguelom z Ekvádoru v Jumbo centre. To všetko dávalo príležitosť na zaujímavo strávené popoludnie. A bolo tomu naozaj tak.

Už takmer dvojhodinový pobyt v kozmetickom salóne, kam tínedžerky spolu s Phyllis Navettovou, Mary Ann Connorovou a svojou druhou mamou, riaditeľkou detského domova Amáliou Funďovou popoludní prišli, bol pre všetky veľkým zážitkom. Počiatočná ostýchavosť sa po krátkej úvodnej prednáške kozmetičky Slávky akoby zázrakom vytratila. A tak o otázky týkajúce sa starostlivosti o vlasy, správneho líčenia, či spôsobov ošetrovania pokožky pomocou pleťového mlieka, vody a krému, nebola núdza. Veď ktorá z nich by sa nechcela páčiť? A potom sa už dievčatá ocitli v rukách profesionálnych kaderníčok a vizážistiek. Výsledok - nové účesy, nový imidž. Nečudo, že sa im zo salónu, odkiaľ si navyše odnášali malé pozornosti, kozmetické výrobky podľa vlastného výberu, veľmi nechcelo...

Po zamaškrtení si na dobrej pizzi sa skupinka presunula do Jumbo centra. Tam už na všetkých čakal Ekvádorčan Miguel, ktorý naučil dievčatá základné kroky čoraz populárnejšieho tanca aj u nás na Slovensku, temperamentnej salsy.

Prázdninovú návštevu Košíc budú tínedžerkám z Detského domova v Dobšinej okrem zážitkov pripomínať aj darčeky od Phyllis Navettovej - knihy o kozmetike.

Empty

ODPORÚČAME

16.1.2019
U. S. Steel Košice postaví novú linku na výrobu elektrotechnickej ocele
19.12.2018
Aj malými činmi sa dajú dosiahnuť veľké veci
4.12.2018
Hutníci majú srdcia otvorené potrebám druhých