Vyhľadávanie:

Dentálna hygienička v poliklinike

Dentálna hygienička v poliklinike

Šačianska nemocnica rozširuje služby

Od pondelka, 4. februára 2008, rozširuje Nemocnica Košice-Šaca, a.s., 1. súkromná nemocnica stomatologické služby v poliklinike vo Vstupnom areáli U. S. Steel Košice o dentálnu hygienu. Dentálnu hygieničku môžete navštíviť vždy v pondelok, utorok a vo štvrtok, od 7. do 14. hodiny v poliklinike na 2. poschodí. Na vyšetrenie sa treba vopred objednať, aj prostredníctvom stomatológa.

Podľa informácií hovorkyne nemocnice Denisy Vančíkovej, cieľom zriadenia novej služby je zvyšovať záujem pacienta o orálne zdravie. Odborníčka bude v oblasti prevencie vykonávať viacero úkonov. Patrí k nim anamnéza - zistenie zdravotného stavu, poučenie pacienta o anatómii v ústnej dutine, stave jeho chrupu i o tom, ako ochorenie zubov a ďasien vzniklo, ako sa dá zastaviť a ako mu predchádzať. Pacient dostane tiež odporúčania v súvislosti so správnou technikou čistenia zubov, priestorov medzi nimi a ďasien. Súčasťou služieb je aj odstraňovanie tvrdých a mäkkých nánosov zubného kameňa, hĺbkové čistenie vačkov parodontu a čistenie koreňov zubov pri parodontitíde.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...