KONTAKT  |    _eng _sk

Desať z jedenástich ocenení získali naši majstri
           Pridané: 26.09.2011
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 20/2011

Na stránkach hokej.sk vyhodnotili anketu fanúšikov z uplynulej hokejovej sezóny

Tesne pred novým ročníkom hokejovej Tipsport extraligy sezóny 2011/2012 sme spoznali zoznam ocenených hráčov, trénerov a funkcio­nárov, ktorí vyšli víťazne z ankety fanúšikov. Hlasovania sa zúčastnilo 5 517 čitateľov internetovej stránky, priaznivcov extraligového hokeja a fanúšikov. Dominantné postavenie má náš tím HC Košice. Do majstrovskej kabíny putuje desať z jedenástich ocenení, čo len podčiarkuje najúspešnejšiu sezónu v histórii klubu.

Hráčom roka sa stal útočník Miroslav Zálešák, najproduktívnejší hráč minulého ročníka extraligy, ktorý dostal 1 703 hlasov. Na 2. mieste s 1 466 hlasmi skončil Radoslav Suchý z Popradu a na 3. mieste sa umiestnil s počtom hlasov 640 kapitán nášho celku Peter Bartoš. Najlepším brankárom sa stal Július Hudáček pred Marcelom Melicharčíkom (Poprad) a Lukášom Škrečkom (Zvolen).

V ankete o najlepšieho obrancu bolo na prvých troch priečkach poradie: 1. Ján Tabaček, 2. Radoslav Suchý, 3. Juraj Cebák (B. Bystrica). Útočníkom roka sa stal Miroslav Zálešák, 2. Michal Hudec (B. Bystrica), 3. Stanislav Gron (HC Košice). Najlepšie brániacim útočníkom bol Peter Bartoš, 2. Jaroslav Kristek ( HC Košice, teraz Lev Poprad), 3. Miroslav Hlinka (B. Bystrica).

Najlepším trénerom roka sa stal Rostislav Čada (teraz tréner v Omsku), 2. Ján Jaško (Poprad), 3. Milan Staš (B. Bystrica). Objav roka: 1. Samuel Mlynarovič (vlani hráč Popradu, teraz HC Košice), 2. Ján Sýkora (B. Bystrica), 3. Peter Hraško (Zvolen), najlepší mladý hokejista extraligy (ročník narodenia 1987 a mladší) 1. Július Hudáček, 2. Radoslav Tybor (Trenčín), 3. Adam Lapšanský (Poprad, teraz Sparta Praha). Najlepším manažérom roka sa stal náš GM Juraj Bakoš, klubom roka HC Košice a mediálna cena putovala tiež na východ pre HC Košice.

Mnohí fanúšikovia možno ani nepostrehli, že koncom augusta uplynulo jubilejných desať rokov od chvíle, keď si hráči HC Košice po prvý raz obliekli modro-biele dresy. Odvtedy v týchto farbách generálneho sponzora klubu U. S. Steel Košice hrávajú v extralige, v ktorej v posledných troch ročníkoch získali tri majstrovské tituly.

Empty

ODPORÚČAME

11.09.2019
Minister hospodárstva ocenil aj desiatich košických oceliarov
02.08.2019
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2019
19.07.2019
Konáme v záujme zachovania našej konkurencieschopnosti
10.07.2019
Hutnícky priemysel čelí kritickým úskaliam