KONTAKT  |    _eng _sk

Detská železnica opäť očakáva pomoc hutníkov
           Pridané: 13.04.2017
Autor: -fal-
Kategória: 04/2017

Vedeli ste, že vlani sa košickou detskou železnicou odviezlo viac než 40 000 ľudí? Občianske združenie, ktoré zastrešuje jej prevádzku, má s ňou ďalšie rozvojové plány. Jeden z nich – postaviť novú budovu na nástupišti v Čermeli, je už takmer splnený. Bude v nej čakáreň pre cestujúcich, predaj lístkov, ako aj malé múzeum detskej železnice. K jej úplnému dokončeniu môžu prispieť aj dobrovoľníci, ak si 13. mája vyberú práve túto lokalitu.

„Veľmi si vážime prácu hutníkov“, povedal Igor Holéczy z OZ Detská železnica Košice. „Pomohli nám s úpravou štrku na nástupišti, každý rok orezávajú zeleň popri trati, natierajú zábradlia, partia zanietených ľudí z divízneho závodu Doprava pomáha s údržbou rušňov... K dobrovoľníkom od vás sa vždy pridajú aj naši a keď sa do práce pustí 50-60 párov rúk, je to na konci dňa naozaj vidieť.“

„Detská železnica je miesto, kam naši kolegovia prichádzajú radi a s úmyslom urobiť čo najviac. Vlani nám nevyšlo počasie, prišli sme ešte raz a robotu dokončili“, poznamenal koordinátor aktivity František Gregor.

Aké aktivity čakajú na dobrovoľníkov tento rok?  Vysekávanie náletových drevín popri trati a pri potoku, brúsenie a čistenie návestidiel na stanici Alpinka, čistenie podvalov po celej trati, opravy dieselových rušňov, ich nátery, natieranie stánkov, to všetko na stanici Čermeľ. Ďalšie práce budú súvisieť s úpravou novej šatne pre rušňovodičov a dokončením už spomínanej novej budovy na stanici Čermeľ.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu