KONTAKT  |    _eng _sk

Dnes v play off s policajtmi
           Pridané: 04.04.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 14/2005

Hádzanári 1. MHK Košice skončili v základnej časti HIL na 8. mieste

V sobotu sa zápasmi posledného 26. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárov skončila jej základná časť. Hráči košického celku 1. MHK sa v tomto kole predstavili na palubovke trojnásobného víťaza HIL a úradujúceho majstra v Karvinej, kde podľahli rozdielom štyroch gólov 27:31.

V konečnej tabuľke obsadili zverenci trénera Gabriela Schmiedta 8. miesto so ziskom 25 bodov. Zo slovenských tímov sú Košičania v konečnej tabuľke po druhom Prešove, tretej Považskej Bystrici a siedmimi Novými Zámkami štvrtým najlepším celkom. Za nimi sa na ďalších priečkach zo slovenských mužstiev umiestnili: 9. ŠKP Bratislava, 12. Sečovce, 14. Bardejov. Hádzanári Prešova i Považskej Bystrice postupujú priamo v play off do semifinále, ďalšie štyri slovenské mužstvá budú už od dnes bojovať vo štvrťfinále, v ktorom sa stretnú Sečovce - Nové Zámky a ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice. Hrá sa na dve víťazstvá najprv na palubovkách horšie umiestnených tímov.

Druhé zápasy sú na programe túto sobotu 9. apríla a hrajú sa v Nových Zámkoch a v Košiciach, kde sa o deň neskôr, t. j. v nedeľu 10. apríla odohrajú prípadné tretie stretnutia play off. Víťazi týchto štvrťfinálových stretnutí play off postúpia do semifinále, kde sa Prešov stretne s víťazom dvojice Bratislava - Košice a súperom Považskej Bystrice bude víťaz dvojice Sečovce - Nové Zámky. Pred odchodom Košičanov na dnešný zápas do Bratislavy sme sa na vyhliadky nášho mužstva vo štvrťfinále opýtali riaditeľa hádzanárskeho klubu 1. MHK Dušana Timka:

"Samozrejme, že chceme cez Bratislavčanov postúpiť do semifinále a tam Prešovčanov potrápiť. S ŠKP máme priaznivú bilanciu, na palubovke tohto súpera sa nám zvyklo v minulosti dariť. Domáci policajti majú, podobne ako my, mladé perspektívne mužstvo, ktorého hra je založená na rýchlosti, dobrej kombinácii a patričnom dôraze v osobných súbojoch. Ale s podobnou hrou, lenže s inou účinnejšou taktikou, vyrukujeme na súpera aj my. Aj keby sme v prvom zápase prehrali, doma budeme mať výhodu dvoch súbojov, takže si veríme. V sobotu sa u nás stretnutie hrá o 17.30 h. a v nedeľu o 10.30 h."

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...