Vyhľadávanie:

Do Košíc prichádza ďalší investor

Do Košíc prichádza ďalší investor

Americká spoločnosť Environmental Quality Management s ústredím v Cincinnati v štáte Ohio je v poradí už pätnástym zahraničným investorom, ktorého na východ Slovenska prilákalo Centrum ekonomického rozvoja U. S. Steel Košice. Svoj príchod a otvorenie prevádzky EQ Engineers Slovakia s.r.o. v Košiciach ohlásila spoločnosť na tlačovej besede včera, 13. decembra 2005.

Novinárov o tejto skutočnosti informoval v prítomnosti prezidenta U. S. Steel Košice Davida H. Lohra a generálneho manažéra pre regionálny rozvoj a riaditeľa EDC Juraja Augustína prezident EQ Engineers Slovakia Ronald Hawks. Ako zdôraznil, environmentálna, inžinierska a sanačná spoločnosť sa rozhodla pre Košice, kde zriaďuje svoju zatiaľ jedinú prevádzku mimo USA, z viacerých dôvodov.

"Na Slovensku je výhodná podnikateľská klíma, očakáva sa ďalší ekonomický rast, v Košiciach sú vysoko kvalifikovaní, vzdelaní a zruční ľudia," skonštatoval. Dodal tiež, že firma začne svoje pôsobenie zatiaľ s 22 zamestnancami, postupne, ako sa budú rozširovať jej aktivity aj do krajín východnej a potom i západnej Európy, bude ich počet rásť. Očakáva sa, že v budúcnosti sa kľúčovým zdrojom pracovných síl stane košická Technická univerzita.

Na margo rozhodnutia investovať na východnom Slovensku povedal: "Nepodarilo by sa nám to bez podpory a spolupráce s EDC a spoločnosťou U. S. Steel Košice." Spolupráca s košickou oceliarskou spoločnosťou trvá už dlhšie. Ako informoval David H. Lohr, nový investor pomohol pri realizácii viacerých investičných ekologických projektov. Spomenúť možno odprášenie vysokej pece č. 2, bezemisné plnenie komôr koksárenských batérií či primárne a sekundárne odprášenie oceliarní. "V súčasnosti," povedal, "spolupracujeme na ďalších environmentálnych projektoch. V budúcnosti sa budú týkať hlavne skvalitňovania ovzdušia." Príchod nového investora do Košíc vzhľadom na potrebu ekonomického rastu nášho regiónu mimoriadne ocenil.

Spoločnosť, ktorá ponúka expertízu a skúsenosti spojené s aplikáciou svetovej technológie v oblasti splnenia potrieb environmentálnych projektov, bude sídliť v Šaci.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...