KONTAKT  |    _eng _sk

Do Steel arény bez vuvuziel či bubnov
           Pridané: 11.04.2011
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 08/2011

Bezpečnostné opatrenia počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011

Fanúšikovia si budú môcť pri povzbudzovaní na zápasoch hokejových majstrovstiev sveta v Steel aréne vypomáhať len rukami či hlasivkami. Na vuvuzely, bubny, píšťaly alebo iné zvuky vydávajúce nástroje, ktoré spôsobujú hluk, môžu zabudnúť. Do hľadiska sa s nimi nedostanú. Rozhodla tak Medzinárodná hokejová federácia IIHF.

"A to po negatívnych skúsenostiach s majstrovstvami sveta vo futbale a s ohľadom na to, že hokej sa hrá v uzatvorenom priestore. Hluk obťažuje nielen hráčov na ľade, ale znepríjemňuje celkovú atmosféru i samotným fanúšikom," uviedol na tlačovej besede k bezpečnostným opatreniach počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011 predseda organizačného výboru podujatia Peter Handl. "Najlepším spôsobom ako sa vyhnúť komplikáciám je prichádzať na stretnutia iba s najnutnejšími základnými osobnými vecami akými sú napríklad doklady, peniaze, či, v prípade potreby, teplejším oblečením. Ale samozrejme bude tu možnosť uložiť zakázané veci v úschovni, ktorá sa bude nachádzať tak, ako sú aj dnes diváci zvyknutí, v priestoroch pred štadiónom."

Na bezpečnosť v Košiciach, ako informovali splnomocnenec primátora pre MS 2011 IIHF Otto Brixi a náčelník Mestskej polície Juraj Bukuš bude počas šampionátu dohliadať okrem príslušníkov Policajného zboru SR aj vyše osemdesiat mestských policajtov. Od 29. apríla do 15. mája budú realizovať opatrenia, ktorých cieľom je zabezpečiť pokojný priebeh športových podujatí, zaistiť verejný poriadok a predchádzať výskytu trestnej a inej protispoločenskej činnosti. Zasiahnuť môžu proti obyvateľom, návštevníkom alebo sociálne vylúčeným osobám len v prípade, že sa dopustia protiprávneho konania alebo porušia verejný poriadok.

V Historickej radnici na Hlavnej 59 bude zriadené pracovisko stálej konzulárnej služby, ktoré bude poskytovať pomoc cudzincom v núdzi. Pôjde napríklad o vydanie cestovného dokladu, kontaktovanie príbuzných, sprostredkovanie kontaktu s miestnymi úradmi a podobne. V priestoroch Fan Village pri Dolnej bráne i City Fan Zone pri Immaculate budú situované stanice tzv. záchrannej bunky, ktoré budú zabezpečovať lekársku a pohotovostnú službu.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu