Vyhľadávanie:

Dopravná sekcia EUROFER po prvý raz v U. S. Steel Košice

Dopravná sekcia EUROFER po prvý raz v U. S. Steel Košice

Eurofer
Členovia dopravnej sekcie EUROFER počas rokovania. Druhý sprava Christian Mari z EUROFER, po jeho pravici generálny manažér pre dopravu U. S. Steel Košice Róbert Žihlavník, uprostred viceprezident U. S. Steel Košice pre predaj a marketing Joseph R. Scherrbaum.

Po prvý raz rokovali na pôde U. S. Steel Košice minulý týždeň (18. - 19. 5. 2005) členovia dopravnej sekcie EUROFER (Európske združenie výrobcov železa a ocele). Sekcia združuje manažérov oceliarní zodpovedných za dopravu a logistiku. Zasadá tri až štyri razy do roka v členských oceliarňach alebo z pohľadu dopravy dôležitých miestach. Rokovanie v Košiciach viedol Christian Mari z Euroferu.

Účastníci zasadnutia absolvovali počas dvoch dní bohatý program. "Hneď po príchode si prezreli prevádzky Teplej a Studenej valcovne, kde sa zaujímali najmä o manipuláciu a expedíciu hotovej výroby," informoval Róbert Žihlavník, generálny manažér U. S. Steel Košice pre dopravu, "a vypočuli si prezentáciu obchodného riaditeľa Železničnej spoločnosti Cargo a.s. Petra Klinku, ktorý informoval o transformácii železníc so zameraním na pripravovanú privatizáciu nákladnej dopravy. Pracovnej večere na záver prvého dňa sa zúčastnil aj viceprezident U. S. Steel Košice pre predaj a marketing Joseph R. Scherrbaum. Na mítingu, ktorý sa uskutočnil ďalší deň stretnutia, sme diskutovali o aktuálnych otázkach v oblasti železničnej, cestnej a vodnej prepravy. Zástupcovia výrobcov, dopravári z WV Stahl, CORUS Group, RIVA Group, CELSA, U. S. Steel Serbia i U. S. Steel Košice, informovali o aktuálnej dopravnej situácii vo svojich krajinách. Témou rokovania bola tiež informácia o nových predpisoch v železničnej preprave, ktoré začnú platiť ešte v tomto roku.

Stretnutie potvrdilo, že sme súčasťou jednotného európskeho trhu a riešime rovnaké problémy ako naši konkurenti. Najmarkantnejším príkladom je spoplatnenie rakúskych a nemeckých diaľnic. Vyberanie mýta zvýšilo náklady na cestnú prepravu všetkým výrobcom ocele. Vysoké ceny ropy a pohonných hmôt na svetových trhoch majú tiež nepriaznivý dopad na prepravné v riečnej a námornej preprave,"
skonštatoval po skončení zasadnutia R. Žihlavník.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...