Vyhľadávanie:

Dostali nové pracovné odevy i obuv

Dostali nové pracovné odevy i obuv

Pomoc zo strany U. S. Steel Košice si v SOU dopravnom veľmi vážia

Dar spoločnosti U. S. Steel Košice v podobe 173 párov pracovnej obuvi a rovnakého počtu pracovných odevov, ktoré pomôžu bezpečnej práci počas praktického vyučovania si v Strednom odbornom učilišti dopravnom v Košiciach, kam zásielka minulý týždeň v utorok smerovala, mimoriadne vážia.

"Táto pomoc je pre nás veľmi vítaná," nechal sa počuť riaditeľ školy Jozef Eperješi, kým chlapci šikovne vynášali z plnej avie škatule s pracovnými odevmi a topánkami. "Väčšina našich žiakov totiž pochádza zo sociálne odkázaných rodín a nám je dnes veľmi ťažko vyberať od nich rodičovský príspevok čo i len 400 či 500 korún. Každopádne, bude to pomoc pre tých, ktorí ju potrebujú a zaslúžia si ju. Veľmi pekne ďakujem spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorá nám i rodičom týchto žiakov pomohla."

Stredné odborné učilište dopravné sa po transformácii v roku 2003 stalo pilotným centrom odborného vzdelávania a prípravy kvalifikovaných pracovníkov pre predaj a servis motorových vozidiel v rámci Združenia automobilového priemyslu SR, divízie Cechu predajcov a servisov motorových vozidiel.

Školu, ktorá si vlani pripomenula už 119. výročie svojho založenia, dnes navštevuje tisíc žiakov. V trojročných učebných odboroch sa tu mladí ľudia pripravujú na svoju budúcu profesiu - autoopravár so špecializáciou mechanik, elektrikár, karosár a lakovník. Štvorročný študijný odbor mechanik-elektrotechnik končí maturitou. SOU dopravné získalo minulý rok certifikát od medzinárodnej organizácie IES so sídlom v Londýne, ktorá mu pridelila certifikačný stupeň Spoľahlivá inštitúcia dosahujúca trvalo dobré výsledky.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...