KONTAKT  |    _eng _sk

Ekonomike pomáha aj rozvoj vedomostí
           Pridané: 12.12.2005
Autor: Kamila DEMKOVÁ
Kategória: 50/2005

Biznis raňajky Americkej obchodnej komory pre podnikateľov východného Slovenska

Americká obchodná komora na Slovensku zorganizovala minulý týždeň v Košiciach ďalšie zo zaujímavých podujatí. Tentoraz sa na obchodných raňajkách hovorilo o vedomostiach ako základe ďalšieho rozvoja ekonomiky na východnom Slovensku. O význame vzdelávania zamestnancov, inovácii, vede, výskume hovoril Martin Bruncko, poradca ministra financií SR, autor programu MINERVA, ktorý sa touto problematikou komplexne zaoberá. Ako Bruncko konštatoval, dnes je Slovensko aj vďaka reformám v oblasti ekonomiky atraktívnym partnerom pre zahraničných investorov.

Ekonomika Slovenska musí byť aj naďalej prispôsobivá, mať svoju vlastnú víziu, pokračovať v realizácii cieľov Lisabonskej stratégie a, samozrejme, pokračovať v začatých reformách. To všetko si žiada rozvoj vedomostí, ale aj investície do vedy, techniky, vedy, výskumu a školstva. Viceprezident pre ľudské zdroje Miroslav Kiraľvarga na konkrétnych príkladoch prezentoval podnikateľom východného Slovenska ako si v tomto smere počína spoločnosť U. S. Steel Košice.

V našej firme sa v tomto smere osvedčila dôsledná zamestnanecká stratégia, spolupráca so školami a univerzitami, workshopy, letná platená stáž študentov Internship, rôzne konferencie a poradenská činnosť. Priamo vo firme sa realizuje niekoľko projektov (kontinuálne zlepšovanie, H.E.L.P., CITE, jazyková príprava), ktoré majú výrazný vplyv na zvyšovanie úrovne vedomostí, a tým aj konkurencieschopnosti našich zamestnancov.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu