KONTAKT  |    _eng _sk

Hokejové áčko má pred začiatkom sezóny zostavený káder
           Pridané: 10.07.2019
Autor: -zb-
Kategória: 07/2019

Káder HC Košice je pred novou sezónou najvyššej hokejovej súťaže z veľkej časti zostavený. K športovému manažérovi Janovi Šťastnému a hlavnému trénerovi Petrovi Draisaitlovi pribudol asistent hlavného trénera Jiří Šolc. Prichádza z moravského Zlína, kde pôsobil v posledných rokoch. Má skúsenosti z medzinárodného hokeja v role mládežníckeho reprezentačného trénera. Vedúcim mužstva bude v novej sezóne Vojtech Petty.

Tréneri majú k dispozícii tento káder: brankári: Andrej Košarišťan, Stanislav Škorvánek; obrancovia: Dávid Boldižár, Jakub Cibák, Václav Čížek, Patrik Koch, Filip Maňák, Christián Michalčin, Jurij Repe, David Růžička, Tomáš Slovák; útočníci: Martin Belluš, Juraj Bezúch, Dalibor Bortňák, Marcel Haščák, Michal Chovan, Oliver Jokeľ, Jakub Kövér, Juraj Majdan, Šimon Petráš, Branislav Rapáč, Dávid Skokan, Jakub Suja, Filip Vrábeľ, Roman Žitný, Juraj Milý. Podľa klubovej internetovej stránky nie je vylúčené, že Oceliari ešte posilnia zadné rady. Príprava na suchu bola naplánovaná do 5. júla. Potom sa hráči aj realizačný tím odobrali na krátke dovolenky, aby sa už 17. júla opäť zišli a pokračovali v tréningovom procese. A-mužstvo HC Košice odohrá osem prípravných zápasov, z ktorých väčšina sa uskutoční na dvoch turnajoch.

Tým prvým bude mimoriadne kvalitne obsadený Memoriál Zbyňka Kusého v českých Pardubiciach v dňoch 14. až 16. augusta 2019. Na konci augusta tradičný Tatranský pohár v Poprade a pred začiatkom extraligy zápas proti nováčikovi z Michaloviec – v Košiciach 30. augusta v Crow aréne a 5. septembra v odvete na ľade Michaloviec.

„Do tréningového procesu A-mužstva chceme tiež zapájať našich mládežníckych trénerov, dať im šancu vzdelávať sa a rozvíjať, aby mohli načerpané poznatky využiť pri vlastnej výchove mládeže HC Košice. Moja predstava je, že ich zapojíme do skills programu pre rozvoj individuálnych zručností,“ uviedol športový manažér Jan Šťastný.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu