Vyhľadávanie:

Hovorím s mamou o násilí

Hovorím s mamou o násilí

Fenestra rozšírila služby o program pre týrané ženy a deti

Záujmové združenie žien Fenestra rozšírilo služby pre ženy a deti, ktoré zažívajú domáce násilie o špecifický program zameraný na budovanie a posilnenie vzájomného vzťahu matky a dieťaťa. Projekt Hovorím s mamou o násilí vychádza z poznania, že nepriaznivé prostredie v ktorom žijú obete násilia, negatívne ovplyvňuje aj vzťah medzi matkou a dieťaťom. "Dieťa zažíva svoju matku ako tú, ktorá sa ´bojí´, je akoby vo vzťahu s ich otcom tá ´slabšia´. Ženy často, keďže sú samé obeťami násilia, nemajú dosť energie na podporu svojich detí. Tie niekedy začnú kopírovať násilné správanie otca, pretože cítia a vidia, že otec má moc. Je pre nich jednoduchšie pridať sa na stranu moci, ako ostať uväznenými v pocite bezmocnosti. Prežité násilie ohrozuje zdravý psychický vývin detí a preto je dôležité poskytnúť im primeranú starostlivosť. Skúsenosti klientiek nášho Krízového centra v Košiciach," uviedla na stretnutí s novinármi v stredu, 19. decembra 2007, Dušana Karlovská, "ukazujú, že násilie v rodine má veľmi negatívny vplyv na vzájomný vzťah medzi matkou a dieťaťom. Obnova a posilnenie ich vzájomného vzťahu je kľúčová pri prevencii rizikového vývinu detí a pri eliminácii vzniku násilných vzorcov správania. Skúsenosti zo zahraničia ukazujú, že u chlapcov, ktorí prežili násilie v rodine, je päťkrát vyššia pravdepodobnosť násilného správania v dospelosti a dievčatá majú zvýšenú toleranciu voči násiliu."

Cieľovými skupinami projektu sú ženy a deti vo veku päť až 15 rokov, ktoré zažili alebo zažívajú násilie v párových vzťahoch a zamestnanci a zamestnankyne ubytovacích a ambulantných zariadení, ktoré poskytujú služby takýmto ženám a deťom. Súčasťou programu sú informačná brožúra pod názvom Žijeme spolu bez násilia a obrázková pracovná kniha Ja a mama. Publikácie doplní príručka pre zamestnancov a zamestnankyne poradenských služieb pre ženy a deti, ktoré zažívajú násilie.

Projekt Hovorím s mamou o násilí realizovala Fenestra za podpory Nadácie SPP, Rady vlády SR pre prevenciu kriminality pri MV SR a Fondu Hodina deťom.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...