Vyhľadávanie:

Hutníkom pomáhajú giganty

Hutníkom pomáhajú giganty

Pozrite si unikátne stroje používané v našich amerických prevádzkach

Počas podujatia pre zamestnancov a ich rodiny Family Safety Day pravidelne vystavujeme aj veľkotonážne stroje, používané v prevádzkach U. S. Steel Košice. Naposledy to bolo prekládkové rýpadlo Sennebogen 830 M E - Serie a teleskopický nakladač Sennebogen 355 E Telehandler s hmotnosťou vyše 10 ton, pancierovými sklami a dosahom teleskopického ramena takmer 20 m.

Súčasťou korporácie United States Steel sú však aj také prevádzky, ktoré v Košiciach nemáme, a to konkrétne bane na železnú rudu v severnej Minnesote. Tam sa železná ruda ťaží a spracúva na železorudné pelety, ktoré následne využívajú v ostatných závodoch USS pri výrobe železa a ocele. Pri ťažbe našim kolegom pomáhajú unikátne obrovské stroje.

Na titulnej fotke je Mike Bakk, riaditeľ pre prevádzkovú pripravenosť spoločnosti U. S. Steel v Minnesote, pred hydraulickým nakladačom v Keewatin. Tieto stroje sú o niečo menšie ako elektrické nakladače používané na inom mieste spoločnosti U. S. Steel, ale majú väčšiu  lyžicu .

Ešte väčším strojom je elektrický lanový nakladač , ktoré sa používa v prevádzke Minntac spoločnosti U. S. Steel v Mountain Iron. Je široký 13,1 m, dlhý 26,8 m a vysoký 18,9 m. Spoločnosť  U. S. Steel používa osem takýchto strojov P&H 2800XPC vo svojej ťažobnej prevádzke, z ktorých každý váži 997 ton a dokáže zdvihnúť v lyžici 58,9 tony.

Tieto nakladače premiestňujú železnú rudu do nákladných vozidiel, ktoré sú samy osebe gigantmi. Nákladné vozidlá Caterpillar 793F sú široké 7,6 m, dlhé 13,4 m a vysoké 6,4 m.

„Bolo by to ako sedieť na druhom poschodí vášho domu s volantom a riadiť ho,“ hovorí Mike Bakk.

 

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...