Vyhľadávanie:

Hutu navštívil minister životného prostredia SR László Miklós

Hutu navštívil minister životného prostredia SR László Miklós

Minulý týždeň vo štvrtok, 4. mája 2006, v rámci pracovnej návštevy Košíc a stretnutia ministrov životného prostredia krajín V4, navštívil U. S. Steel Košice v sprievode svojich spolupracovníkov minister životného prostredia SR László Miklós. Hostí na pôde spoločnosti privítal v mene vedenia U. S. Steel Košice generálny právny zástupca Kenneth Pepperney. Na krátkej prezentácii generálneho manažéra pre environment Tibora Duchonoviča a členov jeho tímu sa oboznámili s prehľadom najdôležitejších a najväčších investičných akcií, ktoré spoločnosť v poslednom období realizovala a ktoré, ruka v ruke so zámerom trvalého zlepšovania sa v oblasti životného prostredia, plánuje realizovať v tomto i budúcich rokoch. Týkajú sa predovšetkým ochrany ovzdušia, odpadového hospodárstva a kvality vôd. Súčasťou programu návštevy ministra bola aj prehliadka areálu odvalu (haldy) a čistiarne odpadových vôd v Sokoľanoch.

"Kontinuálne sledujem tunajšiu situáciu a dnes na mňa urobili veľký dojem najmä čísla, ktoré, keď som ich naposledy počul, boli ešte len plánovanými. Súvisia so znižovaním emisií tuhých znečisťujúcich látok. A dnes sú tieto čísla realitou. Je to ohromujúce. Na odvale som bol naposledy asi pred štyrmi rokmi a naozaj sa tam pokročilo. Aj v myslení. Sú tu nové inovačné nápady, ktoré môžem absolútne podporovať... Dokonca ich budem propagovať. Čiže tieto dve veci ma špeciálne zaujali. A tiež kvalita čistenia odpadových vôd, ktorá je na vysokej úrovni. Naozaj, spoločnosť U. S. Steel Košice v svojich aktivitách zameraných na ochranu životného prostredia ide príkladom," povedal pred ukončením návštevy U. S. Steel Košice pre Oceľ východu minister László Miklós.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...