KONTAKT  |    _eng _sk

Jánsky futbalový turnaj
           Pridané: 07.07.2008
Autor: Mikuláš HINTOŠ, predseda VZO OZ METALURG DZ Energetika
Kategória: 27/2008

Posledný júnový piatok patril v hádzanárskej hale VŠA futbalistom z úseku GM pre podporu výroby. Rozhodnutie troch základných odborových organizácií a vedenia závodov patriacich pod tento úsek zaviesť tradíciu halového futbalového turnaja o Pohár GM sa vydaril. Už samotná príprava na 1. ročník naznačovala, že všetci zainteresovaní majú záujem zorganizovať toto podujatie na vysokej športovej a spoločenskej úrovni. Reprezentanti piatich divíznych závodov - Dopravy, Energetiky, Opráv, Mechaniky, Servisu a služieb a Vedenia - rozdelení do dvoch skupín, bojovali o postup do hlavnej súťaže s týmito výsledkami:

A skupina: Mechanika - Doprava 0:1, Vedenie - Mechanika 1:3, Doprava - Vedenie 4:0.

B skupina: Opravy - Energetika 0:1, SaS - Opravy 0:1, Energetika - SaS 0:0.

V semifinále Doprava zvíťazila nad Opravami 3:0 a Energetika nad Mechanikou 3:2. V boji o 3. miesto zvíťazila Mechanika nad Opravami 3:1.

Vyvrcholením celého turnaja bol súboj dvoch neporazených mužstiev Energetiky a Dopravy. Aj keď tipy na finalistov pred turnajom boli rôzne, futbaloví odborníci najčastejšie uvádzali práve túto dvojicu z dôvodu ich kvalitného obsadenia skúsenými hráčmi. Náročné stretnutie odohrané fair-play z oboch strán prinieslo v riadnom hracom čase remízu 1:1, a tak o víťazovi museli rozhodnúť strely zo značky pokutového kopu. Túto sériu úspešne zvládli reprezentanti Energetiky, ktorí z rúk GM pre podporu výroby Jána Vranca oprávnene prevzali víťaznú trofej.

Za najlepšieho strelca turnaja bol vyhlásený Stanislav Polomský z Mechaniky, za najlepšieho hráča Eduard Kandík z Dopravy a najlepším brankárom sa stal Marek Leško z Energetiky.

Empty

ODPORÚČAME

11.09.2019
Minister hospodárstva ocenil aj desiatich košických oceliarov
02.08.2019
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2019
19.07.2019
Konáme v záujme zachovania našej konkurencieschopnosti
10.07.2019
Hutnícky priemysel čelí kritickým úskaliam