Vyhľadávanie:

Každá fabrika je niečím výnimočná

Každá fabrika je niečím výnimočná

Návšteva japonského veľvyslanca v U. S. Steel Košice

Pred približne dvoma mesiacmi medzi hutníkov zavítal americký ambasádor Theodore Sedgwick a najnovšie aj japonský veľvyslanec na Slovensku Akira Takamatsu. Návšteva popredného diplomata v U. S. Steel Košice, ktorá sa uskutočnila v štvrtok 10. mája, bola súčasťou jeho pracovnej cesty na východnom Slovensku.

Veľvyslanec sa najprv stretol s prezidentom košickej oceliarne Davidom J. Rintoulom, viceprezidentkou pre riadenie externých služieb a vzťahov Elenou Petráškovou a viceprezidentom pre predaj a marketing Robertom J. Beltzom. V ďalšej časti návštevy košickej huty si A. Takamatsu vyhradil čas na exkurziu dvoch výrobných prevádzok. Ako prvú navštívil oceliareň, v ktorej sa oboznámil s procesom plynulého odlievania ocele do brám. Druhou zastávkou bola pozinkovacia linka č. 3, kde sa živo zaujímal o výrobu pozinkovaných plechov. Z otázok, ktoré dával svojim hostiteľom bolo jasné, že A. Takamatsu čo to o výrobe ocele vie.

"Počas svojho života som mal možnosť navštíviť niekoľko hutníckych podnikov po celom svete. Bol som v hutách v Rusku, Číne, Brazílii a samozrejme i doma v Japonsku," zdôveril sa skúsený diplomat a dodal. "Aj keď všetky vyrábajú oceľ, každá fabrika je niečím výnimočná. U vás v U. S. Steel Košice mi imponuje čistota prevádzok a moderné technológie, čo sa nedá porovnať napríklad so závodom v centrálnej Číne, ktorý som pred časom navštívil." Japonský veľvyslanec pozorne sleduje aj vývoj na trhu s oceľou. Ako poznamenal, v súčasnosti situácia nie je priaznivá a súhlasí s názorom, že výrobcovia musia vynakladať veľké úsilie na to, aby ostali konkurencieschopní.

Návšteva v U. S. Steel Košice, povedal na záver, splnila všetky jeho očakávania a bola vhodným spestrením jeho pracovnej cesty.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...