Vyhľadávanie:

Koksári jubilujú

Koksári jubilujú

Koksári si dnes pripomínajú štyridsať rokov od chvíle, čo vyrobili prvý koks. Koksárenské komory obsadili uhoľnou vsádzkou 12. decembra 1965, o dva dni na to, 14. decembra 1965, uviedli do prevádzky veľkopriestorovú koksárenskú batériu č. 1 (VKB 1) typu PVR so sto komorami. Batéria sa, spolu so zariadeniami na prípravu uhoľnej vsádzky a chemickou časťou, stala základom prvej koksovne na Slovensku. V ďalších rokoch postupne uvádzali do prevádzky ďalšie zariadenia a rozširovali výrobu. V ostatných rokoch prechádza divízny závod Koksovňa rozsiahlou modernizáciou, ktorej cieľom je najmä ekologizovať výrobu a zlepšiť pracovné podmienky zamestnancov.

Koksárom k ich dnešnému výročiu blahoželáme. O ceste, ktorú závod v uplynulých štyroch desaťročiach prešiel, i o jeho budúcnosti, prinesieme v poslednom tohtoročnom vydaní Ocele východu, čo je už na budúci týždeň, rozhovor s riaditeľom DZ Koksovňa Milanom Fedorovom.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...