KONTAKT  |    _eng _sk

Košická paleta má svojich víťazov
           Pridané: 01.06.2009
Autor: -mk-
Kategória: 22/2009

V súťaži uspela aj naša kolegyňa Kristína Záthureczká

Okruh maliarov, ktorí si siahnu na pomyselnú košickú paletu sa z roka na rok zväčšuje. Andy Gore z Krajského osvetového strediska (KOS), ktorý celé podujatie organizuje, má byť na čo hrdý. Podarilo sa mu spojiť amatérskych a profesionálnych výtvarníkov a vytvoriť maliarsku súťaž so zdravým súťaživým duchom.

Košickí umelci tento rok súťažili v šiestich kategóriách a prevzali si aj hlavnú cenu a cenu riaditeľky KOS. Hlavnú cenu získala Adriana Szekeressová, ktorej tri drevené plastiky zaujali hneď pri vkročení do výstavnej siene v galérii Bašta. Cenu riaditeľky KOS získal Tibor Gurin zo Spišskej Novej Vsi. Ďalšími výhercami v jednotlivých kategóriách boli Martina Lešková, Lucia Findoráková, Zuzana Uhrínová-Hegyessyová, Miroslava Rybárová, Vesna Nehrebeczká a Kristína Záthureczká - zamestnankyňa USSK. Všetky víťazné práce poputujú ďalej na celoslovenské súťažné kolo s názvom Výtvarné spektrum, ktoré vyvrcholí na jeseň v Humennom. V miestnom kaštieli si potom každý bude môcť pozrieť desiatky inšpiratívnych prác umelcov z celého Slovenska.

Výstava v košickej galérii Bašta je vášmu pohľadu k dispozícii do 19. júna, takže keď si vyrazíte do centra mesta na Hlavnú, dáte si zmrzlinu, môžete si chvíľu spríjemniť aj pohľadom na diela výtvarníkov z Košického samosprávneho kraja.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...