KONTAKT  |    _eng _sk

Košická paleta má svojich víťazov
           Pridané: 01.06.2009
Autor: -mk-
Kategória: 22/2009

V súťaži uspela aj naša kolegyňa Kristína Záthureczká

Okruh maliarov, ktorí si siahnu na pomyselnú košickú paletu sa z roka na rok zväčšuje. Andy Gore z Krajského osvetového strediska (KOS), ktorý celé podujatie organizuje, má byť na čo hrdý. Podarilo sa mu spojiť amatérskych a profesionálnych výtvarníkov a vytvoriť maliarsku súťaž so zdravým súťaživým duchom.

Košickí umelci tento rok súťažili v šiestich kategóriách a prevzali si aj hlavnú cenu a cenu riaditeľky KOS. Hlavnú cenu získala Adriana Szekeressová, ktorej tri drevené plastiky zaujali hneď pri vkročení do výstavnej siene v galérii Bašta. Cenu riaditeľky KOS získal Tibor Gurin zo Spišskej Novej Vsi. Ďalšími výhercami v jednotlivých kategóriách boli Martina Lešková, Lucia Findoráková, Zuzana Uhrínová-Hegyessyová, Miroslava Rybárová, Vesna Nehrebeczká a Kristína Záthureczká - zamestnankyňa USSK. Všetky víťazné práce poputujú ďalej na celoslovenské súťažné kolo s názvom Výtvarné spektrum, ktoré vyvrcholí na jeseň v Humennom. V miestnom kaštieli si potom každý bude môcť pozrieť desiatky inšpiratívnych prác umelcov z celého Slovenska.

Výstava v košickej galérii Bašta je vášmu pohľadu k dispozícii do 19. júna, takže keď si vyrazíte do centra mesta na Hlavnú, dáte si zmrzlinu, môžete si chvíľu spríjemniť aj pohľadom na diela výtvarníkov z Košického samosprávneho kraja.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá