KONTAKT  |    _eng _sk

Košická paleta má svojich víťazov
           Pridané: 01.06.2009
Autor: -mk-
Kategória: 22/2009

V súťaži uspela aj naša kolegyňa Kristína Záthureczká

Okruh maliarov, ktorí si siahnu na pomyselnú košickú paletu sa z roka na rok zväčšuje. Andy Gore z Krajského osvetového strediska (KOS), ktorý celé podujatie organizuje, má byť na čo hrdý. Podarilo sa mu spojiť amatérskych a profesionálnych výtvarníkov a vytvoriť maliarsku súťaž so zdravým súťaživým duchom.

Košickí umelci tento rok súťažili v šiestich kategóriách a prevzali si aj hlavnú cenu a cenu riaditeľky KOS. Hlavnú cenu získala Adriana Szekeressová, ktorej tri drevené plastiky zaujali hneď pri vkročení do výstavnej siene v galérii Bašta. Cenu riaditeľky KOS získal Tibor Gurin zo Spišskej Novej Vsi. Ďalšími výhercami v jednotlivých kategóriách boli Martina Lešková, Lucia Findoráková, Zuzana Uhrínová-Hegyessyová, Miroslava Rybárová, Vesna Nehrebeczká a Kristína Záthureczká - zamestnankyňa USSK. Všetky víťazné práce poputujú ďalej na celoslovenské súťažné kolo s názvom Výtvarné spektrum, ktoré vyvrcholí na jeseň v Humennom. V miestnom kaštieli si potom každý bude môcť pozrieť desiatky inšpiratívnych prác umelcov z celého Slovenska.

Výstava v košickej galérii Bašta je vášmu pohľadu k dispozícii do 19. júna, takže keď si vyrazíte do centra mesta na Hlavnú, dáte si zmrzlinu, môžete si chvíľu spríjemniť aj pohľadom na diela výtvarníkov z Košického samosprávneho kraja.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu