Vyhľadávanie:

Košickí karatisti s medailami

Košickí karatisti s medailami

V Košiciach sa 1. júna uskutočnili Majstrovstvá Slovenska družstiev v karate. V športovej aréne Strednej odbornej školy železničnej v Košiciach súťažilo dovedna 282 pretekárov z 94 družstiev. Kluby z východného Slovenska patria v našej krajine medzi karatistickú špičku a i tentoraz svoju povesť potvrdili. Z národného šampionátu si odniesli niekoľko cenných kovov.

Karate klub KRETOVIČ skončil v celkovom hodnotení klubov na treťom mieste s bilanciou dve zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily. Ďalší klub z nášho mesta Karate klub UNION Košice obsadil 5. miesto a bodovali aj pretekári z klubu METROPOL Košice. Prvenstvo sa očakávalo predovšetkým od družstva junioriek Karate klubu KRETOVIČ, ktoré potvrdili svoju kvalitu. V zložení Viktória Pillarová, Jaroslava Baňasová a Dominika Kuchárová zdolali vo finále rovesníčky z klubu FARMEX Nitra 2:1.

Majstrovstvá Slovenska boli poslednou previerkou pred turnajmi v Bratislave a Salzburgu, ktoré sú kvalifikačnými podujatiami na Majstrovstvá sveta v španielskej Guadalajare.

Podujatie už jedenásty rok podporuje aj spoločnosť U. S. Steel Košice.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...