KONTAKT  |    _eng _sk

Košickí karatisti s medailami
           Pridané: 01.07.2013
Autor: -fk-
Kategória: 13/2013

V Košiciach sa 1. júna uskutočnili Majstrovstvá Slovenska družstiev v karate. V športovej aréne Strednej odbornej školy železničnej v Košiciach súťažilo dovedna 282 pretekárov z 94 družstiev. Kluby z východného Slovenska patria v našej krajine medzi karatistickú špičku a i tentoraz svoju povesť potvrdili. Z národného šampionátu si odniesli niekoľko cenných kovov.

Karate klub KRETOVIČ skončil v celkovom hodnotení klubov na treťom mieste s bilanciou dve zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily. Ďalší klub z nášho mesta Karate klub UNION Košice obsadil 5. miesto a bodovali aj pretekári z klubu METROPOL Košice. Prvenstvo sa očakávalo predovšetkým od družstva junioriek Karate klubu KRETOVIČ, ktoré potvrdili svoju kvalitu. V zložení Viktória Pillarová, Jaroslava Baňasová a Dominika Kuchárová zdolali vo finále rovesníčky z klubu FARMEX Nitra 2:1.

Majstrovstvá Slovenska boli poslednou previerkou pred turnajmi v Bratislave a Salzburgu, ktoré sú kvalifikačnými podujatiami na Majstrovstvá sveta v španielskej Guadalajare.

Podujatie už jedenásty rok podporuje aj spoločnosť U. S. Steel Košice.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu