KONTAKT  |    _eng _sk

Vysokoškoláci prišli do fabriky po praktické skúsenosti
           Pridané: 15.07.2013
Autor: -c-
Kategória: 14/2013

Začal sa jedenásty ročník letnej stáže

Pre tridsaťšesť študentov štvrtých ročníkov vysokých škôl a univerzít zo Slovenska, ale i zo zahraničia, sa v pondelok 1. júla 2013 začala v spoločnosti U. S. Steel Košice dvojmesačná letná stáž. Na spoločnom uvítacom stretnutí s viceprezidentom pre ľudské zdroje Martinom Pitorákom a jeho tímom sa mladí ľudia dozvedeli najdôležitejšie informácie nielen o košickej oceliarni, ale i o bohatom programe, ktorý pre nich pripravil úsek viceprezidenta pre Ľudské zdroje.

"Záujem absolvovať v našej spoločnosti v poradí už jedenásty ročník letnej stáže prejavilo bezmála stotridsať vysokoškolákov. O tom, ktorí dostali prednosť rozhodlo výberové konanie," uviedol riaditeľ pre nábor a výber Gabriel Kádár. "Sú medzi nimi študenti technických aj ekonomických odborov. V závodoch prvovýroby i finišingu bude naberať praktické skúsenosti štrnásť študentov, dvaja v dcérskych spoločnostiach, konkrétne v RMS a OBAL-SERVIS-e, ostatní na jednotlivých odborných úsekoch spoločnosti, najmä úseku predaja."

Pracovný týždeň budú mať stážisti rozdelený na dve osvedčené časti. Prvé tri dni, od pondelka do stredy, budú pracovať pod vedením mentorov na pridelených úsekoch a zapájať sa do riešenia aktuálnych projektov, zvyšné dva dni absolvujú exkurzie a rôzne tréningy, ktoré im pomôžu lepšie sa uplatniť na trhu práce. Pôjde napríklad o rozvoj prezentačných zručností, riešenie problémov, tímovú prácu, efektívne rozhodovanie a podobne.

"Všetko, čo sa u nás stážisti naučia, iste využijú a zúročia aj pri záverečnom riešení prípadovej štúdie, na ktorom budú pracovať rozdelení do skupín. Návrhy jednotlivých riešení posúdi hodnotiaca komisia," dodal Gabriel Kádár.

Empty

ODPORÚČAME

02.08.2019
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2019
19.07.2019
Konáme v záujme zachovania našej konkurencieschopnosti
10.07.2019
Hutnícky priemysel čelí kritickým úskaliam
19.06.2019
U. S. Steel Košice odstavuje vysokú pec č. 2