KONTAKT  |    _eng _sk

Košický kraj po druhýkrát hľadá výnimočné ženy
           Pridané: 26.03.2012
Autor: -ts-
Kategória: 06/2012

Košický samosprávny kraj opäť hľadá výnimočné ženy, ktoré žijú a pôsobia v tomto regióne. Regionálna samospráva spolu s Krajským kontaktným miestom Inštitútu rodovej rovnosti v Košiciach vyhlasujú pri príležitosti Medzinárodného dňa žien druhý ročník súťaže, ktorej cieľom je zviditeľniť výnimočné ženy Košického kraja.

Od 8. marca do 31. mája 2012 môže ktokoľvek prihlásiť svoju mamku, manželku, priateľku, kolegyňu, zamestnankyňu, manažérku, majiteľku firmy, zamestnávateľku, dlhoročnú úspešnú podnikateľku, či ženu, ktorá dáva prácu aj iným. Výnimočnými ženami sú aj tie, ktoré sa popri svojej náročnej práci a starostlivosti o rodinu venujú charite, nezištne pomáhajú tým, ktorí to potrebujú, našli uplatnenie v treťom sektore. Hľadajú sa ženy, ktoré dosahujú výnimočné výsledky v zamestnaní, odborníčky, ktoré vedú vedecké, výskumné a vývojové kolektívy, ženy, ktoré vynikajú v treťom sektore, vo vzdelávaní, výchove, vo vede, umení, športe. Výnimočnými ženami sú aj viacnásobné matky alebo náhradné mamy či pestúnky, ženy, ktoré sa dlhoročne príkladne starajú o zdravotne postihnutých, či sociálne odkázaných.

"Vlaňajší prvý ročník ankety ukázal, že v našom kraji žijú zaujímavé a vzácne ženy. Stretnutie so siedmimi vybranými bolo pre mňa osobne veľkým zážitkom, pretože som mohol spoznať naozaj výnimočné ženy. Ich životné osudy, nadšenie ísť za cieľom, oddanosť rodine i práci, skromnosť a životná múdrosť - to sú hodnoty, ktoré by mali byť príkladom pre celú spoločnosť. Pritom všetky svorne tvrdili, že sú celkom obyčajné a snažia sa žiť čo najlepšie. V našom kraji je mnoho žien, ktorých príbehy by si zaslúžili reportáže v médiách. Naša doba však hľadá iné celebrity. Chceme preto aspoň takýmto spôsobom predstaviť verejnosti skutočné osobnosti, ktoré môžu byť inšpiráciou pre ostatných," zdôraznil predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa.

Prihlášky s označením Výnimočné ženy Košického kraja treba posielať do 31. mája 2012 na adresu: Inštitút rodovej rovnosti, Krajské kontaktné miesto Košice, Floriánska 19, 040 01 Košice alebo e-mailom na adresu kkmkosice@institutrr.sk, jana.trescakova@gmail.com. K vyplnenej prihláške treba priložiť pracovný a osobný profil navrhovanej výnimočnej ženy v rozsahu maximálne 1 strany A4, privítame aj portrétovú fotografiu. Podrobnejšie informácie sú zverejnené na www.institutrr.sk a www.vucke.sk. Vybrané ženy prijme a ocení predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa v septembri 2012. Profily vybraných žien budú s ich súhlasom zverejnené aj na webovej stránke www.institutrr.sk a www.vucke.sk.

Výnimočnými ženami Košického kraja 2011 sa stali Lívia Kalmárová, Petra Lengyelová, Valéria Eľková, Marta Györiová, Mária Bujňáková, Anna Rychvalská a Ľubica Cehlárová, in memoriam. V užšom kole návrhy posudzovali členovia komisie, v ktorej boli osobnosti spoločenského a kultúrneho života z Košického kraja.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu