KONTAKT  |    _eng _sk

Krajina nádeje
           Pridané: 07.09.2009
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 36/2009

V múzeu rozkvitli lúky, zažiarili mandaly, ožili dielka z hliny

V Slovenskom technickom múzeu v Košiciach v utorok, 8. septembra, rozkvitli lúky, zažiarili mandaly, ožili dielka z hliny. Najmä kapríky a srdiečka. A to všetko lemovalo nádherné leporelo, v ktorom každý list skrášľovala detská kresba viažuca sa na krátky rozprávkový príbeh. To všetko mohol obdivovať ten, kto prijal pozvanie Občianskeho združenia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých a prišiel na vernisáž výstavy umeleckých prác chlapcov i dievčat.

"Vznikli počas letnej výtvarnej školy na Zemplínskej Šírave, ktorú sme v spolupráci so sponzormi, bola medzi nimi ako už tradične aj spoločnosť U. S. Steel Košice, zorganizovali v júli. Zúčastnilo sa na nej bezmála tridsať detí, od šesť do pätnásť rokov veku, ktoré sa pod vedením výtvarnej pedagogičky Zuzany Jantošovej učili rôznym výtvarným technikám. Ilustrácii rozprávky, koláži, batikovaniu, maľovaniu mandaly, modelovaniu, odlievaniu do sadry i do piesku," informovala na malej slávnosti, na ktorej sa zúčastnila a malým umelcom odovzdala malé darčeky aj Mária Kiraľvargová, manželka viceprezidenta USSK pre riadenie externých služieb a vzťahov, Zuzana Dujavová z košickej pobočky Slovenského zväzu zdravotne postihnutých SR.

"Deti boli veľmi šikovné, o čom svedčia aj ich práce na výstave. Sú naozaj fascinujúce, nechýba im umelecké cítenie autora, jedinečnosť," dodala. "Aj v ich mene sa chceme poďakovať všetkým, ktorí toto podujatie finančne podporili. Bez ich pomoci by sme len veľmi ťažko priebeh letnej výtvarnej školy po technickej stránke zvládli."

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu