KONTAKT  |    _eng _sk

Kvalifikácia kadetov
           Pridané: 07.06.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: Róbert BERENHAUT
Kategória: 23/2004
Zápasenie
Vpravo nádejný zápasník košickej Lokomotívy Koško v súboji s Bulkom z Trenčína. Svojho súpera porazil na lopatky za necelé dve minúty.

Slovenský zväz zápasenia poveril zápasnícky klub TJ Lokomotíva Košice zorganizovaním kvalifikačného turnaja kadetov na ME, ktoré sa uskutočnia v auguste tohto roku v Turecku. Turnaj vo voľnom štýle košickí železničiari zároveň zorganizovali ako XXII. ročník medzinárodného turnaja o Pohár riaditeľa športového gymnázia.

Generálnym sponzorom bola naša spoločnosť U. S. Steel Košice, ktorá finančne výdatne pomohla tomuto podujatiu usporiadať ho na vysokej výkonnostnej úrovni. Na žinenkách sa vystriedalo okolo 150 mladých zápasníkov v jedenástich kategóriách kadetov nielen zo Slovenska, ale aj z Maďarska a Poľska. V silnej konkurencii dominovali zahraniční borci, z nich zápasníci z Maďarska získali až päť prvenstiev, Poliaci si podelili víťazstvá v štyroch kategóriách.

Zo slovenských borcov sa z prvenstva tešil v hmotnosti do 46 kg Košičan Richard Hudec. Na druhej priečke sa z domáceho klubu košickej Lokomotívy umiestnil v hmotnosti do 69 kg Patrik Koško a na 3. mieste skončili v hmotnosti do 42 kg Jaroslav Stoklas, a v hmotnosti do 85 kg Štefan Korba.

Empty

ODPORÚČAME

17.01.2022
Dcérske spoločnosti dosiahli 6 000 000 hodín bez úrazu
10.01.2022
Grantový program SPOLOČNE PRE REGIÓN 2022 už prijíma žiadosti
30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu