Vyhľadávanie:

Language School Star II

Language School Star II

Vzdelávacie a poradenské centrum a.s. vyhlasuje druhý ročník súťaže

Po úspešnej vlaňajšej premiére súťaže o najlepšieho študenta cudzieho jazyka sa Vzdelávacie a poradenské centrum a.s., ktorého jazykové kurzy angličtiny navštevuje nemálo zamestnancov U. S. Steel Košice, rozhodlo zorganizovať jej druhý ročník a vyhlásilo Languague School Star II.

"Do súťaže sa môžu zapojiť všetci zamestnanci našich partnerských firiem, ktorí v našej spoločnosti navštevujú kurz anglického jazyka, ale aj študenti vybraných univerzít," informovala nás Darina Losenská zo Vzdelávacieho a poradenského centra a.s. v Košiciach. "Jej kritériá sme oproti vlaňajšku zmenili. Hlavnou úlohou súťažiacich bude tentoraz napísať esej v anglickom jazyku maximálne na tri strany formátu A4."

Zadané sú aj témy, je ich dovedna päť. Pozitívny vplyv internacionalizácie a globalizácie na Slovensko, Angličtina ako nástroj globálnej komunikácie, Prečo sa učím po anglicky?, Význam jazykovej prípravy na sebauplatnenie sa v zahraničnej firme, Postavenie slovenských zamestnancov v nadnárodných koncernoch.

"Tento ročník súťaže je viac zameraný na tvorivosť jej účastníkov," ozrejmila Darina Losenská. "Ide nám o priblíženie jazykových zručností reálnemu prezentovaniu vlastných názorov v cudzom jazyku a nie memorovaniu gramatických cvičení. Hlavným hodnotiacim kritériom bude nápad, inovačný prístup k téme a zaujímavý štýl." Dodala tiež, že práce treba odovzdať najneskôr do 31. mája 2006. Možno ich poslať poštou na adresu Vzdelávacie a poradenské centrum, a.s. budova Kerametalu, Jašíkova 2, 821 03 Bratislava alebo Vzdelávacie a poradenské centrum, a.s. Trieda SNP 61, 040 11 Košice, či elektronickou poštou: vapc@vapc.sk, názov súboru - LSS II..

O najúspešnejších esejach rozhodne odborná porota, výsledky budú známe najneskôr do 5. júna 2006. Víťazi budú pozvaní na slávnostný galavečer, kde im budú odovzdané ceny. Uskutoční sa 9. júna 2006 v hoteli Hradná brána v Bratislave - Devíne. A čo čaká na víťazov? Trikrát poznávací zájazd v hodnote 30 tisíc korún, vyhliadkový let športovým lietadlom, vyhliadkový let balónom a hodnotná zahraničná cudzojazyčná literatúra.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...