KONTAKT  |    _eng _sk

Letná brigáda vo fabrike sa začala
           Pridané: 13.07.2015
Autor: -c-
Kategória: 14/2015

Osemdesiat mladých ľudí absolvuje počas leta v U. S. Steel Košice prax, ktorá je primárne určená študentom a absolventom stredných škôl s technickým zameraním. Vykonávať budú pomocné práce a obsluhovať ľahké mobilné zariadenia potrebné pre podporu výroby.

"Záujemcov o brigádu v U. S. Steel Košice bolo viac než po minulé roky. Aby boli zaradení do výberového pohovoru, museli spĺňať niekoľko stanovených kritérií. Patrilo k nim stredoškolské odborné vzdelanie s maturitou so zameraním na hutníctvo, strojárstvo, elektrotechniku a železničnú dopravu ukončené v roku 2012 a neskôr a dovŕšený vek 18 rokov. Rozhodovali aj dosiahnuté študijné výsledky v odborných predmetoch, výhodou bolo poznanie výrobných procesov a prostredia U. S. Steel Košice, plusom zasa platné certifikáty z odborných kurzov, napríklad viazačský preukaz, zváračské skúšky, žeriavnicky preukaz a podobne. Dôležitým kritériom bola rovnako zdravotná spôsobilosť pre prácu vo výrobných prevádzkach," ozrejmil Richard Durkáč z útvaru Riaditeľa pre nábor a výber.

Brigády sa už začali, potrvajú od 1. júla do 15. septembra tohto roku. Brigádnici, ktorí absolvovali lekárske prehliadky a školenia v oblasti požiarnej ochra­ny a bezpečnosti práce, posilnili osadenstvá všetkých divíznych závodov spoločnosti a pracujú pod dohľadom skúsených mentorov.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá