Vyhľadávanie:

Letná brigáda vo fabrike sa začala

Letná brigáda vo fabrike sa začala

Osemdesiat mladých ľudí absolvuje počas leta v U. S. Steel Košice prax, ktorá je primárne určená študentom a absolventom stredných škôl s technickým zameraním. Vykonávať budú pomocné práce a obsluhovať ľahké mobilné zariadenia potrebné pre podporu výroby.

"Záujemcov o brigádu v U. S. Steel Košice bolo viac než po minulé roky. Aby boli zaradení do výberového pohovoru, museli spĺňať niekoľko stanovených kritérií. Patrilo k nim stredoškolské odborné vzdelanie s maturitou so zameraním na hutníctvo, strojárstvo, elektrotechniku a železničnú dopravu ukončené v roku 2012 a neskôr a dovŕšený vek 18 rokov. Rozhodovali aj dosiahnuté študijné výsledky v odborných predmetoch, výhodou bolo poznanie výrobných procesov a prostredia U. S. Steel Košice, plusom zasa platné certifikáty z odborných kurzov, napríklad viazačský preukaz, zváračské skúšky, žeriavnicky preukaz a podobne. Dôležitým kritériom bola rovnako zdravotná spôsobilosť pre prácu vo výrobných prevádzkach," ozrejmil Richard Durkáč z útvaru Riaditeľa pre nábor a výber.

Brigády sa už začali, potrvajú od 1. júla do 15. septembra tohto roku. Brigádnici, ktorí absolvovali lekárske prehliadky a školenia v oblasti požiarnej ochra­ny a bezpečnosti práce, posilnili osadenstvá všetkých divíznych závodov spoločnosti a pracujú pod dohľadom skúsených mentorov.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...