KONTAKT  |    _eng _sk

Popredný predstaviteľ EUROFER-u v hute
           Pridané: 27.07.2015
Autor: Richard DREISIG
Kategória: 15/2015

Axel Eggert diskutoval s top manažérmi o aktuálnej situácii v oceliarstve

V štvrtok 9. júla sme vo svojom strede privítali významného hosťa. Medzi košických hutníkov zavítal generálny riaditeľ EUROFER-u Axel Eggert, ktorý navštívil náš podnik po prvý raz. Deň predtým sa popredný predstaviteľ asociácie združujúcej výrobcov ocele zastavil v kreatívnej fabrike Steel Park, kde sa oboznámil s exponátmi tohto ojedinelého projektu.

Axela Eggerta privítali na pôde našej firmy prezident U. S. Steel Košice Scott D. Buckiso, viceprezident pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania Miroslav Kiraľvarga a riaditeľ pre styk s vládou a Európskou úniou Michal Pintér. S hosťom hovorili o aktuálnych problémoch výrobcov ocele, ktoré súvisia s nariadeniami Európskej únie.

Po mítingu sa hosť z Bruselu vybral na prehliadku vybraných výrobných prevádzok. Prvou zastávkou bola oceliareň 1, kde si prezrel zariadenie na plynulé odlievanie ocele do brám. Jeho ďalšie kroky smerovali do velína teplárne v divíznom závode Energetika, v ktorom sledoval riadenie výroby a distribúciu energií a následne sa presunul do pozinkovne č. 3. Počas obhliadky našej najmodernejšej linky sa oboznámil s procesmi zinkovania ocele. Generálny riaditeľ EUROFER-u neskrýval po prehliadke podniku spokojnosť. "Vždy je úžasné sledovať ako oceliarstvo technologicky napreduje. Evidentné to bolo vo velíne teplárne alebo pri prechádzaní pozinkovňou č. 3. Počas prehliadky som si uvedomil, koľko technologických procesov je potrebných na to, aby sa vyrobila oceľ," uviedol na margo exkurzie.

Empty

ODPORÚČAME

17.01.2022
Dcérske spoločnosti dosiahli 6 000 000 hodín bez úrazu
10.01.2022
Grantový program SPOLOČNE PRE REGIÓN 2022 už prijíma žiadosti
30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu