Majster krok od postupu do semifinále

Druhý domáci zápas začali Košičania s veľkým odhodlaním a v úvodných minútach vytvorili tlak na súpera. Hosťujúci brankár Lukáš kryl všetky pokusy domácich útočníkov. Obrana Banskobystričanov postupne zabrala a všetky snahy domácich vytlačili na kraj ihriska, odkiaľ nepadajú často góly. Keď sa už zdalo, že prvá tretina skončí bez gólov, obranca baranov Delisle v 20. minúte prestrelil hradbu tiel a tak úspešne zavŕšil tlak, ktorý si hostia vypracovali.

V úvode druhej časti obranca Ďatelinka nahodil puk do útočného pásma a po odraze od mantinelu nekrytý Hrnka zvýšil na 0:2. Košičania zapli na vyššie obrátky a vytvorili tlak na súpera, ktorý nevedeli úspešne pretaviť do gólu.

Aj tretia tretina sa niesla v podobnom duchu, domáci hokejisti nevedeli nájsť recept ako prekonať brankára hostí. Strelecké trápenie domácich neprelomilo ani sedem presiloviek v ktorých si vytvorili minimum šancí. Gól padol už len počas hry bez brankára, na konečných 0:3 upravil skóre v 60. minúte Bubela.

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 20. Delisle, 23. Hrnka (Ďatelinka), 60. Bubela (Hrnka)

Vylúčení: 3:7 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Tvrdoň, 5746 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Kessel, Pulli, Koch, Vrábeľ, Michalčin – Nagy (C), Pacan, Miklík – Šoltés, Suja, Spilar – Hovorka (A), Klíma, Kafka – Koyš, Petráš, Hričina

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Kubka, Ďatelinka (A), Pretnar, Mihalík, Delisle, Gélinas, Tamáši, Brejčák – Brittain, Bortňák, Hrnka – Hohmann, Bubela, Bartánus (C) – Skalický, Faille (A), Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Dnes sme boli v každom súboji o krok pomalší. Žiaľ, chýbala tomu dravosť zo včerajška. Urobíme ale všetko pre to, aby sme ešte sériu vrátili do Košíc.“

Vladimír Országh: „Aj dnes sme videli obojstranne kvalitný hokej. Súper bol na úvod lepší, ale pre nás bolo dôležité, že sme si s jeho tlakom poradili. Ešte v prvej tretine sme sa dostali do vedenia a potom sa nám už hralo ľahšie.“