KONTAKT  |    _eng _sk

Majster opäť bližšie k vrcholu
           Pridané: 10.12.2015
Autor: Redakcia
Kategória: 25/2015

V hokejovej Tipsport lige bude 11-dňová reprezentačná prestávka

Včera, 8. decembra 2015, odohrali hokejisti HC Košice na domácom ľade predohrávaný zápas 30. kola základnej časti s Nitrou. Výsledok zápasu sme do uzávierky tohto čísla nepoznali. Po predchádzajúcich dvoch stretnutiach doma so Skalicou a v Žiline však zaregistrovali zverenci trénera Rostislava Čadu dve cenné víťazstvá a v tabuľke sa po 28. kole ocitli už na druhej priečke. So Zvolenom majú síce na svojom konte zhodne po 56 bodov, ale s o dva góly lepším skóre sú po prvý raz v tejto sezóne až tak vysoko. Na vedúcu Nitru strácali už len päť bodov.

V piatok 11. decembra odohrajú ešte jedno majstrovské stretnutie, a to dôležitý súboj na ľade súpera v Banskej Bystrici. Potom už nastane v najvyššej hokejovej súťaži 11-dňová reprezentačná prestávka. Počas nej budú hokejisti Slovenska štartovať na medzinárodnom turnaji Arosa Challenge vo Švajčiarsku. Účastníkmi turnaja budú v dňoch 18. – 19. decembra okrem nášho tímu aj reprezentačné celky Bieloruska, Nórska a domáceho Švajčiarska.

Pred týmto turnajom mali nominovaní hokejisti Slovenska, po prvý raz v histórii počas rozbehnutej ligovej súťaže, dva jednodňové tréningové kempy. Na tom prvom, ktorý sa konal ešte v pondelok 30. novembra 2015 vo Zvolene, boli vo výbere trénera Zdena Cígera šiesti hráči HC Košice, a to brankár Melicherčík, obrancovia Deyl, Šedivý a útočníci Bartánus, Suja a Hrnka. Hráči si pozreli na videu dôležité herné momenty zo zápasov počas Nemeckého pohára a absolvovali tréning i modelový zápas medzi sebou. Druhého kempu, ktorý sa konal 8. decembra v Trenčíne, sa hráči nášho majstrovského tímu už nezúčastnili, pretože hrali ligový zápas s Nitrou.

Hokejová Tipsport liga bude po reprezentačnej prestávke pokračovať v utorok 22. decembra, keď sa Košičania stretnú doma o 17.30 hod. so Zvolenom a v sobotu 26. decembra  sa predstavia na ľade súpera v Piešťanoch. V tomto roku ich doma ešte uvidíme v pondelok 28. decembra v súboji s Martinom.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...