KONTAKT  |    _eng _sk

Majstra preveria kvalitní súperi
           Pridané: 16.08.2010
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 17/2010

Hokejisti odštartovali sériu prípravných zápasov

Hokejisti HC Košice si pred novým extraligovým ročníkom 2010/2011 na mesiac august naplánovali program prípravných stretnutí. Začali v utorok 3. augusta súbojom s HK 05 Banská Bystrica. Zápas sa odohral na ľade ZŠ Kavečianska, kde bolo na prvé prípravné vystúpenie novovytvoreného majstrovského tímu zvedavých takmer 2 000 divákov. Košičania zvíťazili nad týmto ambicióznym súperom 3:2 po samostatných nájazdoch. Naši v súboji neustále viedli, hostia nepriaznivý stav vždy len doťahovali. V druhom prípravnom stretnutí, opäť doma, s extraligovým rivalom z Popradu, už zverenci trénera Rostislava Čadu svojho súpera vôbec nešetrili. Schuti si zastrieľali a uštedrili mu osem gólov, pričom náš brankár Hudáček ani raz neinkasoval.

Po domácich stretnutiach odcestovali naši majstri v uplynulom týždni do Švajčiarska, kde ich v rozpätí troch dní čakali tri prípravné zápasy v Engelbergu. Najprv ich sily preveril domáci tím najvyššej švajčiarskej súťaže Ambri Piotta, s ktorým Košičania zaslúžene zvíťazili 5:4. Potom sa dvakrát stretli s kvalitným mužstvom ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy Lokomotiv Jaroslavľ, ktorý bol vo Švajčiarsku na sústredení. V prvom vzájomnom zápase naši hokejisti podľahli svojmu súperovi 1:4. Avšak v druhom súboji s tým istým súperom zakončili švajčiarske turné výborným výsledkom, keď remizovali 3:3. Pre nášho majstra to bola nová skúsenosť, hráči zistili ako sú na tom s výkonnosťou a môžu sa porovnávať nielen s tímami z našej extraligy, ale aj s inými zahraničnými účastníkmi. Bol to pre nich veľmi dobrý test pripravenosti pred majstrovskými stretnutiami v slovenskej extralige.

V tomto týždni odohrajú Košičania dva zápasy v Rakúsku. Už zajtra, 19. augusta, sa stretnú s mužstvom ATSE Graz a v piatok 20. augusta si sily zmerajú s tímom Viedne. Na budúci týždeň sa hokejisti HC Košice po prvý raz v tomto prípravnom období predstavia svojim fanúšikom v zmodernizovanej Steel aréne. Od 23. do 26. augusta sa na jej ľade uskutoční 3. ročník medzinárodného hokejového turnaja Cassovia Hockey Cup a zároveň aj 63. ročník Tatranského pohára, v ktorom bude štartovať šesť tímov v dvoch skupinách. V A skupine budú hrať HC Košice, CSKA Moskva a HC Vítkovice Steel, v B skupine sa stretnú HK Poprad, HC Oceláři Třinec a EC Kassel Huskies z Nemecka.

Program turnaja:
Pondelok 23. augusta o 15.00 hod. HC Oceláři Třinec - HK Poprad a o 18.15 hod. HC Vítkovice Steel - HC Košice,
Utorok 24. augusta o 15.00 hod. HC Oceláři Třinec - EC Kassel Huskies a o 18.15 hod. HC Vítkovice Steel - CSKA Moskva,
Streda 25. augusta o 15.00 hod. HK Poprad - EC Kassel Huskies a o 18.15 hod. HC Košice - CSKA Moskva,
Štvrtok 26. augusta o 12.00 hod. zápas o 5. miesto, o 15.00 hod. zápas o 3. miesto a o 18.15 hod. finále.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...