Vyhľadávanie:

Majú nápady pre svoj región

Majú nápady pre svoj región

V posledný aprílový deň sa v Košiciach uskutočnilo regionálne kolo 6. ročníka súťaže mladých ľudí zameranej na rozvoj cestovného ruchu Môj nápad pre región. Do finále, ktoré bude na budúci mesiac v Banskej Bystrici, z neho postúpili štyria študenti so zaujímavými projektmi, ktorých cieľom bolo predstaviť a zviditeľniť ich región: Monika Čarnotová zo Združenej strednej školy v Bardejove (1. miesto, práca Rytier Roland - Ako som cestoval), Michaela Maliňáková z Gymnázia v Krompachoch (2. miesto - Slovenská izba), Martina Ilčíková zo Združenej strednej školy služieb v Lučenci (3. miesto - Ľudové výšivky Novohradu) a Katarína Gurská zo Združenej strednej školy v Bardejove (3. miesto, Historický Bardejov na dlani).

Môj nápad pre región je regionálne kolo jednotlivcov, postavené na individuálnej prezentácii projektu, ktorý žiak navrhol a zrealizoval sám, prípadne so svojim tímom v škole. Projekt pripravila nezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko (JASR) - Mládež pre budúcnosť v spolupráci s partnermi projektu U. S. Steel Košice a Microsoft Slovakia.

Cieľom súťaže bolo podporiť a rozvinúť u mladých ľudí schopnosti a zručnosti potrebné pre mapovanie a prezentovanie konkrétneho regiónu so zámerom prilákať do neho turistov a predstaviť vlastné realizované nápady pre rozvoj miestneho cestovného ruchu. Súťaž svojim obsahom a formou podporila tiež rozvoj komunikačných zručností študentov, čo je mimoriadnym prínosom pre ich ďalšie štúdium a hlavne uplatnenie sa na trhu práce. "Program Podnikanie v cestovnom ruchu nie je len programom pre žiakov, ale je programom na podporu rozvoja a zviditeľnenia Slovenska, a to je jeho najväčšia devíza," hovorí generálna riaditeľka JASR Marcela Havrilová.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...