KONTAKT  |    _eng _sk

Masky chránia pred nebezpečnými látkami
           Pridané: 09.03.2009
Autor: -if-
Kategória: 10/2009

Balíčky ŠPIO má každý zamestnanec

Zamestnancov spoločnosti U. S. Steel Košice v prípade mimoriadnej udalosti, akou je zamorenie priestoru nebezpečnými látkami, chránia aj balíčky ŠPIO (špeciálne prostriedky individuálnej ochrany). V uplynulých dňoch si posledné prevzalo štyri tisíc ľudí.

"Balíčky vydal útvar Krízový manažment v rámci druhej etapy vybavenia prostriedkami ŠPIO, ktorá sa začala koncom minulého roka," informoval vedúci oddelenia havarijná pripravenosť Timotej Mihok. "Prevzali si ich zamestnanci dcérskych spoločností, zamestnanci všetkých externých spoločností, ktoré majú vlastný rajón v areáli USSK a zamestnanci vykonávajúci pracovnú činnosť v budovách vo vstupnom areáli USSK. Obsahom balíčka je úniková celotvárová maska s kombinovaným filtrom zabezpečujúcim ochranu voči viacerým nebezpečným látkam, vrátane oxidu uhoľnatého a amoniaku. Poverený zodpovedný pracovník, ktorý balíčky prevzal, získal tiež všetky potrebné informácie s ktorými preukázateľne oboznámil kolegov svojej organizačnej jednotky."

V prvej etape vybavenia prostriedkami ŠPIO vymenil Krízový manažment v roku 2008 viac ako 8 200 kombinovaných filtrov, ktoré boli k dispozícii zamestnancom divíznych závodov a externých spoločností od roku 2001. Pôvodným filtrom, rozmiestneným v modrých plechových skriniach, uplynula doba účinnosti a poskytovali ochranu iba proti oxidu uhoľnatému.

Povinnosť zabezpečiť špeciálne prostriedky individuálnej ochrany vyplynula zo zákona č. 444/2006 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva. Účelom je umožniť zamestnancom U. S. Steel Košice a ostatným osobám prevzatým do starostlivosti v prípade mimoriadnej udalosti bezpečne opustiť zamorený priestor.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu