KONTAKT  |    _eng _sk

Minimaratón s novým názvom
           Pridané: 16.08.2010
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 17/2010

Na MMM v Košiciach býva už tradične zvykom, že v tesnom závese za hlavným poľom bežcov sa postavia na štart minimaratónci. Absolvujú desatinu maratónskej trate na Hlavnej a Komenského ulici v dĺžke 4,2 km. O tom, že ide o tradičnú záležitosť niet pochýb, čo potvrdzuje nielen jubilejné číslo jeho 15. ročníka, ale i množstvo bežcov, pre ktorých je práve táto disciplína svojou dĺžkou a atmosférou veľmi obľúbená. Nadšenie a radosť, s akými sa na trať vydávajú deti, ich rodičia, starí rodičia, celé rodiny, sú len ťažko s niečím iným porovnateľné. Práve deti a rodiny tvoria podstatnú časť štartového poľa minimaratónu a organizátori sú radi, ak to bol práve tento impulz, ktorý ich priviedol k trvalému záujmu o beh. V porovnaní so svetom je však stále čo dobiehať a preto veríme, že mnohí z účastníkov minimaratónu sa budú postupne objavovať i na štarte náročnejších disciplín v rámci MMM.

Spoločnosť U. S. Steel Košice, oslavujúca v tomto roku 10. výročie svojho pôsobenia na Slovensku, stojí rovnako dlhý čas i pri košickom maratóne ako jeho generálny partner. Aj to je jeden z dôvodov, prečo populárny minimaratón v tomto roku ponesie názov Minimaratón - U. S. Steel Family Run. Všetci veria, že spolu s masou pohybuchtivých Košičanov to budú práve zamestnanci spoločnosti USSK a ich rodiny, kto bude tvoriť podstatnú časť štartového poľa tejto obľúbenej disciplíny. Tohtoročný štart minimaratónu je naplánovaný na nedeľu 3. októbra 2010 o 9.07 hod. na dobre známej trati v centre Košíc. Za symbolické štartovné 5 eur je pre všetkých záujemcov pripravených 2 000 účastníckych tričiek a rovnaký počet štartových čísiel.

Do kategórie Minimaratón - U. S. Steel Family Run sa môžete prihlásiť už od dnešného dňa, 18. augusta, prostredníctvom webovej stránky www.kosicemarathon.com, kde na vás čakajú i ďalšie zaujímavé informácie.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...