KONTAKT  |    _eng _sk

Minister hospodárstva SR Peter Žiga v U. S. Steel Košice
           Pridané: 16.05.2019
Autor: -c-
Kategória: Aktuality

V rámci výjazdového rokovania vlády Slovenskej republiky 14. a 15. mája 2019 v Hanušovciach nad To­pľou a v Trebišove navštívili včera U. S. Steel Košice minister hospodárstva SR Peter Žiga a štátny tajomník rezortu Vojtech Ferencz, ktorí sa na pôde huty stretli na pracovnom obede s prezidentom spoločnosti Jimom Brunom a viceprezidentom pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania Miroslavom Kiraľvargom.

Témami vzájomného rozhovoru, ako uviedli na brífingu s novinármi, boli informácie o súčasnej situácii v košickej oceliarni, transformačnom procese, o investícii, ktorú fabrika pripravuje v najbližšej budúcnosti, ale aj otázky súvisiace so zložitou situáciou na trhu s oceľou a s brexitom.  

„Oceňujem, že U. S. Steel sa rozhodol v Košiciach investovať a zvyšovať produktivitu práce, ktorá  je potrebná pre zachovanie konkurencieschopnosti,“ zdôraznil okrem iného minister Peter Žiga a dodal, že súčasťou vzájomnej debaty bolo aj otvorenie otázky  zavedenia  inštitútu strategického zamestnávateľa v SR.

Empty

ODPORÚČAME

02.08.2019
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2019
19.07.2019
Konáme v záujme zachovania našej konkurencieschopnosti
10.07.2019
Hutnícky priemysel čelí kritickým úskaliam
19.06.2019
U. S. Steel Košice odstavuje vysokú pec č. 2