KONTAKT  |    _eng _sk

Mládež za dôstojnú budúcnosť
           Pridané: 20.10.2014
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 21/2014

Odborový zväz KOVO prišiel v roku 2006 s myšlienkou vytvoriť fungujúcu štruktúru mladých, perspektívnych a aktívnych ľudí, výsledkom ktorej je komisia Rady OZ KOVO pre prácu s mládežou. Komisia pozostáva zo siedmich členov zastupujúcich rôzne regióny Slovenska, pričom sa neustále snaží rozširovať sieť mladých odborárov, ktorí by aktívne spolupracovali.

Pri príležitosti tvorby kampane na podporu Svetového dňa za dô­stojnú prácu sa nám podarilo v dňoch 19. – 21. 9. 2014 usporiadať v Liptovskom Jáne celoslovenské stretnutie, na ktorom sme za pomoci skúsených grafikov a lektorov zozbierali a vytvorili množstvo návrhov plagátov, sloganov a myšlienok poukazujúcich na problematiku neštandardného zamestnávania.

Hlavnou myšlienkou workshopu bolo pripraviť podpornú kampaň k Svetovému dňu za dôstojnú prácu, ktorú sme realizovali 7. 10. 2014 na zhromaždení OZ KOVO v Žiline. Na pochode ulicami mesta k tribúne na Mariánskom námestí sa zúčastnilo približne dvesto odborárov z rôznych kútov Slovenska. Po príhovore prezidenta Konfederácie odborových zväzov SR Jozefa Kollára a predsedu OZ KOVO Emila Machynu vystúpil aj člen komisie mladých Michal Nirka (Bratislavský kraj), ktorý verejnosti priblížil neľahkú situáciu a celkovú problematiku zamestnanosti mladých. My mladí sme presvedčení, že v súčasnosti je nesmierne dôležité nielen poukazovať, ale aj spoločne bojovať za rovnocenné pracovné podmienky potrebné pre dôstojný život.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...