Vyhľadávanie:

Môj nápad pre región

Môj nápad pre región

Cestovný ruch a jeho rozvoj očami študentov

Zaujímavou formou priblížiť mladým ľuďom oblasť cestovného ruchu, podnietiť ich k získavaniu informácií o svojom okolí a použiť ich pre dobrú vec - rozvoj regiónu, je hlavným cieľom programu Podnikanie v cestovnom ruchu, ktorý v tomto školskom roku realizuje Junior Achievement Slovensko-Mládež pre budúcnosť už po piatykrát.

"Každým rokom," informoval nás manažér školských programov tejto organizácie Adam Šepetka, "sa počet žiakov základných a študentov stredných škôl, ktorí sa do tohto programu zapájajú, zvyšuje." Jeho vyvrcholením je súťaž Môj nápad pre región, ktorá je postavená na individuálnej prezentácii konkrétneho produktu, ktorý študent navrhol, pripravil a realizoval sám alebo v škole za pomoci spolužiakov. Kreativite sa pritom medze nekladú. Môže ísť o informačnú alebo propagačnú brožúru, prieskum, vrátane konkrétnych návrhov na riešenia a využitie v praxi, ale aj film, CD, či iné prezentačné materiály, ktorých zámerom je zviditeľniť región a riešiť problematiku rozvoja cestovného ruchu v ňom.

Minulý týždeň v utorok, 2. mája, sa v Košiciach uskutočnilo krajské kolo súťaže. Pred porotu, v ktorej mala svojho zástupcu aj spoločnosť U. S. Steel Košice, a to Františka Gregora z útvaru Riaditeľa pre vonkajšie vzťahy, predstúpilo desať mladých ľudí. Hodnotili sa nielen výber prezentovaného námetu, jeho vhodnosť, opodstatnenie či praktické využitie, ale aj celkový dojem a úroveň prezentácie, komunikačné zručnosti, obsahové zvládnutie témy, využívanie techniky a schopnosti s ňou pracovať, no aj celkový imidž. Komu sa to podarilo najlepšie?

Porotu najviac presvedčil Michal Mláka z Hotelovej akadémie Kežmarok, ktorý zvíťazil so svojím Univerzálnym portálom Vysokých Tatier. Na druhom mieste sa umiestnila Alžbeta Štrenkelová z krompašského gymnázia, ktorá súťažila s projektom Relaxačný pobyt v chate Relax Plejsy. Tretia priečka patrí Simone Matisovej z Obchodnej akadémie v Sabinove, ktorá sa zaoberala školskými tematickými zájazdmi do Abova a Turne. "Všetci traja postupujú do celoslovenského kola súťaže, ktoré sa uskutoční v Banskej Bystrici 19. júna 2006," oznámil Adam Šepetka.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...