Vyhľadávanie:

Mozaika fotografií z putovania

Mozaika fotografií z putovania

V Galérii Krajského osvetového strediska (KOS) na Hviezdoslavovej ulici v Košiciach je do piatku, 11. januára sprístupnená širokej verejnosti ďalšia výstava fotografií mladého autora zo Sátoraljaújhely - Marcella Szoboszlaya. Názov výstavy Mozaika z putovania prezrádza, že vystavené fotografie tvoria akúsi mozaiku rôznych momentov, ktoré autora na jeho potulkách oslovili a ktoré sa dotkli jeho duše. Rovnako dobre si dokáže všimnúť drobné chvenie malých zvierat, ako aj zastavané prostredie priemyselných častí, ktoré fotografuje z prekvapujúcich uhlov. Zároveň sa snaží o zachytenie sociálneho prostredia, ktoré poukazuje na dospelosť umelca napriek jeho mladému veku. Svojimi fotografiami chce upozorniť na krásy prírody, ktoré si zaslúžia našu ochranu.

Výstava sa uskutočnila v rámci cezhraničnej spolupráce Osvetového strediska Kossuth Lajosa v Sátoraljaújhely a KOS v Košiciach.

O autorovi:
Marcell Szoboszlay sa narodil 11. decembra 1977 v Sátoraljaújhely. Fotografovaním sa začal vážnejšie zaoberať v rokoch 1989 - 1990. Stal sa členom fotokrúžku pod vedením Zoltána Esztergomyho, od ktorého sa veľa naučil. Jeho prvými spoločníkmi na cestách boli fotoaparáty Smena, Zenit a Praktica. Obohatením poznatkov z oblasti fotografie bola preňho účasť na letných fototáboroch v Zánkán a Badacsony v Maďarsku. Počas vysokej školy sa v roku 2003 zúčastnil na celoštátnej Umelecko-vedeckej konferencii v Budapešti, kde vytvoril prácu Prelínanie, ktorá v sebe spájala techniku grafiky a fotografie. Autor sa okrem digitálnej techniky vo fotografii, ktorú v súčasnosti preferuje, zaujíma aj o "zvuk" ako spôsob vyjadrovania sa. V roku 2004 získal vzdelanie ako zvukový technik, ktoré uplatnil v rádiu Aktív, kde pracoval jeden rok. V súčasnosti pracuje ako učiteľ informatiky na strednej škole, kde vedie fotokrúžok.

Samostatné výstavy
2007 -Dom mládeže a voľného času, Miškolc
2007 - Krajské osvetové stredisko v Košiciach

Účasť na medzinárodných plenéroch
2006 - Rejdová, Krosno
2007 - Spišské Podhradie

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...