Vyhľadávanie:

Možnosť praxovať vo fabrike študentov oslovila

Možnosť praxovať vo fabrike študentov oslovila

Technická univerzita v Košiciach zorganizovala desiaty ročník Dňa kariéry 2016

Vyše tridsať, zväčša zahraničných a nadnárodných firiem, slovenských agentúr, spoločností a vzdelávacích inštitúcií prišlo prezentovať svoje ponuky práce, stáží, letných škôl, kurzov i praxí 23. novembra 2016 do univerzitnej knižnice Technickej univerzity v Košiciach. Na desiatom ročníku Dni kariéry 2016 nechýbala ako už tradične ani spoločnosť U. S. Steel Košice.

„Som tu s kamarátom, prišiel som sa s ním na akciu pozrieť, aj keď nie som Košičan. Študujem na žilinskej univerzite, ale zaujímajú ma ponuky firiem. Je ich skutočne dosť, prekvapila ma armáda. O dva roky končím školu a ktovie, kde ma vietor zaveje. Chcem sa tu po niečom poobhliadať. Bol som aj pri kiosku vašej spoločnosti, o ktorej som veľa počul. Praxovať by som v nej chcel, ale škola nepustí, zo Žiliny do Košíc je to ďaleko. Možno by som prišiel cez prázdniny na stáž,“ okomentoval podujatie i ponuku košickej oceliarne budúci strojný inžinier Marek Žoltín.

Kým po iné roky sa naša firma prezentovala na tomto podujatí predovšetkým ponukou dvojmesačnej letnej stáže, tentoraz prišla s novou iniciatívou – celoročnou praxou študentov vysokých škôl. Jej rozbehnutiu, ktoré je naplánované na január 2017, predchádzalo niekoľko stretnutí viceprezidenta pre ľudské zdroje Martina Pitoráka a jeho tímu s vybranými talentovanými študentmi hutníckej, strojníckej, ekonomickej fakulty i fakulty elektrotechniky a informatiky priamo na univerzitnej pôde.

„Študentom sme predstavili novú možnosť participácie na príprave a rozvoji budúcej kariéry formou celoročnej praxe v našej spoločnosti,“ uviedol generálny manažér pre zabezpečenie a rozvoj ľudských zdrojov Milan Polča. „S novou iniciatívou začíname v januári budúceho roka a je určená primárne pre poslucháčov prvého ročníka inžinierskeho štúdia, respektíve tretieho ročníka bakalárskeho štúdia so zameraním na hutníctvo, strojárstvo, elektrotechniku, informatiku a ekonomiku,“ ozrejmil generálny manažér. Podmienkou zaradenia do nového programu, ktorého prvý ročník bude trvať od
1. 1. do 31. 6. 2017, bola on-line registrácia a zaslanie životopisu v anglickom jazyku. Záujemcovia prejdú výberovým konaním. Tí, ktorí uspejú, budú pracovať na projektoch a úlohách vo výrobných a administratívnych úsekoch. Okrem v priemere dvadsiatich hodín odbornej praxe týždenne sa študentom naskytne jedinečná príležitosť networkingu – nadviazať užšie kontakty s manažérmi fabriky.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...